Wiadomości branżowe

Ruszył konkurs Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2015

Już po raz piąty o tytuł “Młodego Malarza Roku Dekoral Professional” będą rywalizować uczniowie szkół budowlanych z całego kraju. Konkurs organizowany jest przez Akademię Technik Malarskich Dekoral Professional w ramach Turnieju Budowlanego ?Złota Kielnia?. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, m.in.: profesjonalna maszyna i pistolet do malowania natryskowego, narzędzia malarskie oraz udział w profesjonalnym szkoleniu z zakresu technik malarskich.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie mają czas na nadsyłanie zgłoszeń do 15 listopada tego roku. Finał centralny ?Złotej Kielni? oraz ?Młodego Malarza Roku Dekoral Professional? odbędzie w marcu 2015 roku

Turniej Budowlany ?Złota Kielnia? to najdłużej organizowany konkurs zawodowy w Polsce. W tym roku odbędzie się on już po raz 44. Jego celem jest doskonalenie młodych kadr dla budownictwa oraz popularyzacja zawodów budowlanych. Eliminacje do konkursu odbywają się w następujących kwalifikacjach: murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz, stolarz oraz monter instalacji i urządzeń sanitarnych. W ramach turnieju wrocławska Akademia Technik Malarskich (PPG Deco Polska) patronuje konkursowi ?Młody Malarz Roku Dekoral Professional?. Ma on na celu wyłonienie najlepszego ucznia szkół budowlanych w Polsce w kategorii malarz-tapeciarz. Pierwszy etap konkursu, czyli eliminacje szkolne zakończy się 31 grudnia 2014 roku. Jego zwycięzcy spotkają się w eliminacjach okręgowych, a sześcioro z nich trafi do finału. Uczestnicy konkursu zmierzą się ze sobą w teście z wiedzy zawodowej, a także w zadaniach praktycznych.

Młodzi fachowcy są coraz bardziej kreatywni, bardzo chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań oraz technik trakcie nauki swojego zawodu. Zauważyliśmy, że poziom prac konkursowych z roku na rok rośnie, podobnie jak zainteresowanie konkursem ? mówi Jarosław Domowicz, Manager Akademii Technik Malarskich. PPG od wielu lat od wielu lat angażuje się w projekty, które mają na celu wspieranie rozwoju branży malarskiej a nasi pracownicy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem z uczniami w ramach bezpłatnych szkoleń organizowanych dla szkół budowlanych.

Zwycięzca konkursu ?Młody Malarz Roku Dekoral Professional? otrzyma profesjonalny pistolet natryskowy Easy Max WPII marki Graco oraz skrzynkę z narzędziami malarskimi marki Dekoral Gold. Zostanie on także zaproszony na Galę rozstrzygnięcia konkursu ?Malarz Roku Dekoral 2014?. Szkoła, którą reprezentuje zwycięzca, otrzyma 300 l farb marki Dekoral Professional oraz profesjonalną maszynę do malowania natryskiem hydrodynamicznym Classic 390 Stand marki Graco.

Branża budowlana rozwija się bardzo dynamicznie, pojawiają się nowe rozwiązania, technologie, produkty. Ważne jest, aby absolwenci szkół budowlanych w trakcie nauki zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne. Wtedy, jako specjaliści bez problemu odnajdą się na rynku pracy ? mówi Wojciech Worwąg, Sales Manager marki Graco. Mamy nadzieję, że ufundowane przez nas nagrody pozwolą uczniom podnosić swoje kwalifikacje.

Oprócz nagród rzeczowych firma PPG ufundowała zaproszenie na 2 dniowe szkolenie w Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu dla wszystkich finalistów turnieju centralnego w zawodzie malarz-tapeciarz oraz prowadzących nauczycieli zawodu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu ?Młody Malarz Dekoral Professional 2015? znajduje się na stronie www.mlodymalarzroku.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cian   #cym   #dla   #dzieci   #farby   #fashion collection   #nie   #oraz   #pokoju   #rodek   #Wybierz