Wiadomości branżowe

Niebanalny pomysł na gabinet do pracy

Aranżacja miejsca do pracy to dość trudne zadanie, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wybór kolorów ścian czy odpowiedniego krzesła to nie tylko dylematy natury estetycznej. Wbrew pozorom odcień ścian ma takie samo znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i efektywności pracy, jak dobrze wyprofilowany fotel.W gabinecie nie ma miejsca na artystyczny nieład, tu każdy

Aranżacja miejsca do pracy to dość trudne zadanie, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wybór kolorów ścian czy odpowiedniego krzesła to nie tylko dylematy natury estetycznej. Wbrew pozorom odcień ścian ma takie samo znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i efektywności pracy, jak dobrze wyprofilowany fotel.

W gabinecie nie ma miejsca na artystyczny nieład, tu każdy element wystroju spełnia konkretną funkcję i służy jasno określonym celom takim, jak choćby komfortowa a zarazem produktywna praca.

Skupienie i bezpieczeństwo

Urządzanie biura dla kilku czy kilkunastu osób to duże wyzwanie. Kwestią priorytetową jest stworzenie przestrzeni, która będzie uspokajać i skłaniać do skupienia. Barwy jasne, niezbyt intensywne, o matowym wykończeniu najlepiej sprawdzą się w aranżacji pomieszczeń biura. W palecie 30 kolorów Hypoalergicznej Szorowalnej Farby Lateksowej marki Dekoral Fashion znajdziemy mocno nasycone odcienie, które pomogą zbudować w biurze atmosferę bezpieczeństwa i komfortu. Natchnienie, harmonia, naturalna bawełna czy kremowe boucle to barwy, które zdecydowanie sprawdzą się w realizacji takiego zamierzenia dekoracyjnego.

Spokojne, czyste kolory doskonale współgrają z intensywnymi i odważnymi dodatkami. W aranżacji wnętrza do pracy nie powinniśmy jednak z nimi przesadzać. Chcąc nieco skomplikować wygląd jasnego wnętrza dodajmy np.: donice z kwiatami w odważnym kolorze. Rośliny również pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Siła i kreatywność

Sytuacja wygląda inaczej, gdy do pracy wykonywanej w biurze, bardziej od spokoju, potrzebne jest pobudzenie i aktywizacja. Tutaj najlepiej sprawdzą się kolory wyraziste, jak soczysta pomarańcza, cytrusowa żorżeta, muślinowy turkus czy błękitny denim. Jeśli jednak wesołe, pulsujące barwy nie do końca współgrają z naszą wizją firmowego biura możemy wybrać odcienie tyle wyraziste, co eleganckie i dostojne. Aranżacyjnie ciekawy efekt uzyskamy wykorzystując barwy ciemne w dużych, dobrze nasłonecznionych i oświetlonych pomieszczeniach. Z palety kolorów Hypoalergicznej Szorowalnej Farby Lateksowej marki Dekoral Fashion możemy wybrać kilka podobnych odcieni i każdym z nich pomalować inną ścianę. Doskonałe trio stanowią sztruksowy brąz, intuicja oraz naturalna bawełna. Przykładowo, ścianę najbliższą biurka możemy wymalować kolorem najciemniejszym, czyli sztruksowym brązem. Pozostałe ściany w pokoju niech zostaną utrzymane w jaśniejszej, ale korespondującej tonacji. W ten sposób miejsce pracy zostaje zaakcentowane, ale całość aranżacji jest utrzymana w jasnych i czystych barwach.

A to już wiesz?  TUBUS ? grzejnik do każdego pomieszczenia

Innym ciekawym sposobem na łączenie kontrastujących kolorów są elementy graficzne. Lamperie i pasy wymalowywane przy krawędziach sufitu lub podłogi sprawdzą się w pomieszczeniach, w których meble, szafy i regały nie stanowią głównego rozwiązania dekoracyjnego. Tego rodzaju elementy graficzne z jednej strony optycznie skrócą ścianę, ale z drugiej sprawią, że minimalistyczne wnętrze wyda się przytulniejsze. Do stworzenia aranżacji z lamperiami należy wybrać odpowiednio współgrającą parę kolorów. Delikatny koronkowy róż i nieco ciemniejsza ekspresja sprawią, że surowy charakter nowoczesnego, pozbawionego zbędnych mebli biura zostanie odrobinę zmiękczony.

W trosce o zdrowie

Paleta kolorów Hypoalergicznej Szorowalnej Farby Lateksowej marki Dekoral Fashion zapewnia wiele dekoracyjnie ciekawych rozwiązań dla każdego rodzaju biura, zarówno tego mieszczącego się w domu, jak i tego w drapaczu chmur. Active Colour Formula dodatkowo zapewnia długotrwałość odcienia, który nie ulegnie zmianie mimo upływu czasu. Ekstremalna odporność farby na szorowanie również stanowi atut, jeśli chodzi o utrzymanie ścian w dobrej kondycji. Hypoalergiczna Szorowalna Farba Lateksowa jest doskonałym wyborem przy malowaniu pomieszczeń odwiedzanych przez dużą liczbę osób. Wyniki testu kontaktowego potwierdziły, że farba nie wykazuje właściwości uczulających i drażniących. Ponadto jest przyjazna dla alergików.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy