Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Nieprzemijający urok klasyki

Urzekająca prostota, stonowane barwy, ponadczasowa elegancja. Klasyka to niekończące się źródło inspiracji. Podpowiadamy, jak za sprawą akcesoriów stworzyć nastrojową aranżację, która sprawi, że będziemy z chęcią spędzać czas w

Urzekająca prostota, stonowane barwy, ponadczasowa elegancja. Klasyka to niekończące się źródło inspiracji. Podpowiadamy, jak za sprawą akcesoriów stworzyć nastrojową aranżację, która sprawi, że będziemy z chęcią spędzać czas w harmonijnym wnętrzu.

Myśląc o tradycyjnym wystroju, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na meblach. Antyki, szafy służące ludziom od pokoleń, eleganckie ławy i dębowe sofy z kwiatowymi obiciami? Bez wątpienia, są to istotne atrybuty klasycznej stylistyki. Jednak ponadczasowa klasa to nie tylko meble. Bardzo ważnym elementem dopełniającym całości są również dodatki, które podkreślą ich szlachetny charakter i nadadzą aranżacji ostateczny szlif.

Delikatny akcent kluczem do sukcesu

Dobierając akcesoria pamiętajmy, aby zrobić to w wyważony sposób ? nadmiar ozdób może zepsuć efekt niepotrzebnym chaosem. Dlatego warto zdecydować się na dyskretne elementy, które poza funkcją estetyczną będą też pełniły rolę praktyczną. ? W tradycyjnym wnętrzu ostre światło słoneczne nie jest pożądane. Można temu zapobiec, instalując rolety okienne. Wybierając model z delikatnym, kwiatowym wzorem, wzbogacimy wnętrze o ciekawy akcent, który nie przytłoczy całości aranżacji ? radzi Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Tradycja dobra na lata

Decydując się na klasyczne wnętrze, zyskujemy nie tylko gwarancję spokojnej, idealnej do wypoczynku harmonijnej atmosfery. Neutralny klimat sprawi, że dobrze odnajdzie się w niej cała rodzina. Ogromnym atutem tradycyjnego wystroju jest fakt, że z upływem lat tak pomyślane pomieszczenie nie straci na atrakcyjności, a jego urok będzie wciąż aktualny – niezależnie od zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów.

A to już wiesz?  Premiera ATLAS STOPTER K-50. Uniwersalny klej do ocieple?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy