Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Trendy sezonu: naklejki, nadruki i fototapety

Stonowane wnętrza w neutralnych kolorach powoli wychodzą z mody. Aktualne trendy pokazują, że coraz częściej stawiamy na dekoracyjność i szukamy inspiracji w intensywnych kolorach, ciekawych wzorach i kontrastowych fakturach. Dzięki

Stonowane wnętrza w neutralnych kolorach powoli wychodzą z mody. Aktualne trendy pokazują, że coraz częściej stawiamy na dekoracyjność i szukamy inspiracji w intensywnych kolorach, ciekawych wzorach i kontrastowych fakturach. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom, dodanie wnętrzu odrobiny ekstrawagancji jest proste, niedrogie i efektowne.

Czas na wiosenne porządki

Utarte w naszym języku powiedzenie o wiosennych porządkach zobowiązuje. Przy okazji sprzątania i odświeżania mieszkania po zimie, można wykorzystać ten moment, by zmienić coś w wyglądzie wnętrza. Oczekując na pierwsze pąki i kwiaty, możemy za pomocą kilku prostych pomysłów wprowadzić wiosenny klimat do naszych domów.

Nie lekceważ siły koloru!

W sezonie wiosennym i letnim najlepiej postawić na jasne, pastelowe kolory. W końcu nic tak nie aranżuje światła w pomieszczeniu, jak słońce przefiltrowane przez rolety w kolorze waniliowym, kremowym, słonecznej żółci lub świeżej, soczystej zieleni. Przy pomocy niewielkiej kolorystycznej zmiany nie tylko odegnamy chłodne i śnieżne dni, ale też sami poczujemy się jak na wiosennym pikniku. Te właśnie kolory, przy odpowiednim zestawieniu z meblami i dodatkami, dadzą nam zastrzyk nowej energii i zachęcą do działania.

Pociąg do oryginalności

W tym sezonie nawet odważna zabawa kolorem to za mało. Najnowsze kolekcje wielkich domów mody zachęcają do eksperymentów: kwiaty u Oskara de la Renty, graficzne szaleństwo u Louisa Vuittona i Chanel czy inspiracja orientem u Prady wskazują, że tej wiosny obowiązkowo powinniśmy mieć wzory w swojej garderobie. Dlaczego by ich nie przenieść do wnętrza? Wzorzyste narzuty, zabawne naklejki na ścianę czy wielkoformatowe fototapety ? to wszystko pozwoli szybko przemycić wzory do aranżacji. Śmiałe wzornictwo – nawet jeśli tylko w drobnych detalach – to nowoczesność, odrobina awangardy i pazur w codziennym życiu.

Wzór skrojony na miarę

? Dekorator Lotari w prosty i szybki sposób pomoże dobrać motyw przewodni na rolecie, który uzupełni styl wnętrza: folk, zwierzęta, ornament czy nowoczesna grafika. Kolejnym plusem indywidualnego projektowania rolety jest możliwość wyboru wielkości i ułożenia wzoru oraz zmiany kolorystyki do momentu, kiedy będziemy całkowicie zadowoleni z wyniku końcowego. Zabawnie, graficznie, czy geometrycznie ? dzięki dużym możliwościom wyboru wzoru, roleta może być nie tylko sezonowym akcentem, ale i rozwiązaniem na lata ? podpowiada Liliana Kiekis Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

A to już wiesz?  Betonowo znaczy stylowo i nowocześnie

Korzystając z inspiracji z paryskich wybiegów, odważmy się na odrobinę szaleństwa zarówno w szafie jak i we wnętrzu. Wybór nowych rolet szybko i wygodnie odmieni nie tylko wystrój, ale i nasze samopoczucie. W równym stopniu, co nowa garderoba.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy