Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Byle do wiosny: lekkie i odświeżające aranżacje

Pod koniec kalendarzowej zimy wszyscy niecierpliwie wypatrujemy oznak wiosny. Pierwsze słoneczne dni i budząca się do życia przyroda dodają energii i zachęcają do zmian. Jak odmienić wnętrze, by poczuć się lekko i wiosennie na przedsionku

Pod koniec kalendarzowej zimy wszyscy niecierpliwie wypatrujemy oznak wiosny. Pierwsze słoneczne dni i budząca się do życia przyroda dodają energii i zachęcają do zmian. Jak odmienić wnętrze, by poczuć się lekko i wiosennie na przedsionku tej najbardziej wyczekiwanej pory roku?

Po szarej, pochmurnej zimie i przedwiośniu zrzucamy ciężkie płaszcze, chowamy czapki i szaliki, ciesząc się rosnącą z dnia na dzień temperaturą. Z piwnicy wyciągamy rowery przygotowując się do sezonu, a w otoczeniu szukamy radosnych i soczystych kolorów. Powoli wiosna wkrada się również do wnętrz. Jak przebiega taka metamorfoza?

Z salonów znikają koce i ciężkie materiały, często jako dekoracja pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty. Kluczowym elementem wystroju staje się okno ? by zapewnić sobie wiosenny nastrój powinniśmy zadbać, by do wnętrza dostawało się jak najwięcej światła. Grube zasłony zastępujemy lżejszymi w jasnych barwach. ? Po zimie jesteśmy szczególnie spragnieni odświeżających kolorów. Brązy, czerwienie czy paleta ciepłych, ?przybrudzonych? barw staje się za ciężka i przytłaczająca. Na okres wiosenny na oknie najlepiej sprawdzi się miętowa, pistacjowa czy seledynowa roleta, bądź inny pastelowy odcień w chłodnej tonacji. Transparentna bądź ażurowa wpuści do pokoju dodatkowe światło, a zieleń pozwoli uzyskać orzeźwiający efekt ? podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Ciekawym pomysłem są także lekkie, graficzne wzory z motywami roślinnymi, obowiązkowo na jasnym tle ? dodają wnętrzu subtelnej elegancji, nie przytłaczając całej aranżacji. Wystrój wzbogacamy bielą, która rozjaśnia: biały obrus, zastawa, doniczka ze storczykiem sprawią, że wnętrze nabierze lekkości. Dla kontrastu warto punktowo wprowadzić mocny, energetyczny kolor: ramka na zdjęcie, poduszka, czy inna dekoracja w intensywnej barwie sprawi, że całość nabierze rumieńców.

Nawet jeśli kalendarzowa wiosna się spóźnia ? warto przyspieszyć jej przyjście wymianą dekoracji. A już na pewno pozbyć się zimowej szarości we wnętrzu za pomocą kilku drobnych zmian w aranżacji kolorystycznej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy