Wiadomości branżowe

Zatrzymaj w salonie wspomnienie karnawału na dłużej

Czy wspomnienie karnawałowego balu może stanowić inspirację wnętrzarską? Łączenie w odpowiednich proporcjach połysku z wyrazistymi barwami i różnorodnymi fakturami pozwoli osiągnąć nowoczesny efekt z nutką karnawału.

Klasyczna balowa kreacja posiada trzy atrybuty: głęboki kolor, odważny odcień i wyrazisty połysk. Marka Dekoral podpowiada, jak odmienić salon inspirując się tymi kryteriami.

Błyszczące akcenty

Punktem wyjścia jest połysk. Warto zaplanować ten efekt na ścianach. Uzyskamy go łącząc wybrany odcień farby Dekoral Akrylit W z akrylowym Lakierem Transparentnym uzupełnionym drobinkami złota lub z srebra z Diamentowej Kolekcji marki Dekoral Fashion. W kwestii koloru natomiast warto wybrać odważnie, stawiając na elegancki kontrast. Szlachetny, Batystowy Fiolet z palety farb Akrylit W Fashion Collection będzie doskonałą przeciwwagą dla jasnych mebli i podłogi. Pamiętajmy jednak, że intensywny odcień sprawdzi się jedynie w pomieszczeniach dobrze oświetlonych, zarówno w dzień jak i wieczorem. W pokojach z mniejszą ilością światła lepiej ograniczyć rozmieszczenie koloru, wymalowując go na jednej ścianie i stwarzając tym samym silny akcent. Zastosowanie intensywnego Batystowego Fioletu tworzy bazę stylizacji i spełnia dwa pierwsze wymogi inspiracji karnawałem. Kolejnym krokiem jest nadanie wnętrzu połysku. Jak to zrobić? Efektownym rozwiązaniem, które będzie współgrało z codziennym trybem życia jest stworzenie na fioletowym tle mieniących się kształtów, np. kwadratów lub kół. Figury przeniesiemy na wyschniętą ścianę za pomocą własnoręcznie wykonanych szablonów. Po odrysowaniu ich delikatną kreską należy wypełnić je Akrylowym Lakierem Transparentnym, dokładnie połączonym z Iskrzącym Srebrem z Diamentowej Kolekcji marki Dekoral. Drobinki brokatu będą subtelnie mienić się w świetle. Połysk powinien pojawić się także w dekoracjach. Świece o różnorodnej średnicy ułożone na ozdobnej tacy będą z łatwością budować romantyczny nastrój wieczorami. Drobne lampiony bądź światełka nadadzą wnętrzu lekkości i rozświetlą je nawet w pochmurny, zimowy dzień. Połyskliwe pudełka na drobiazgi w korespondującym z fioletem odcieniu poza funkcją dekoracyjną mogą także spełniać tę praktyczną.

Aby podkreślić relaksacyjny charakter salonu warto dodać biały puszysty dywan, miękkie koce oraz duże, zamszowe poduszki. Misz ? masz faktur doda wnętrzu lekkiej ekstrawagancji, która nie będzie jednak zanadto dominować złagodzona kolorami połączonymi w subtelne pary. Miły akcent będą stanowić kwiaty korespondujące z Batystowym Fioletem, jak np. wrzosy.

Totalny połysk

Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion gwarantuje delikatny i subtelny efekt połysku. Drobinki rozmieszczone zostają w nieregularnych proporcjach przywodząc na myśl rozsypane na niebie gwizdy. Ściana wymalowana w całości Lakierem Transparentnym połączonym z mieniącym się pigmentem subtelnie połyskuje, ożywiając wnętrze. Innymi słowy Diamentowa Kolekcja jest doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy odmienić minimalistyczne, nowoczesne pomieszczenie bez potrzeby przeprowadzania generalnego remontu. Efekt totalnego połysku sprawdzi się zatem zarówno w pokoju telewizyjnym, jak również w sypialni. Doskonałym pomysłem jest również stopniowanie efektu. Zrealizować ten zamysł można uzupełniając wcześniej wymalowane elementy poprzez pomalowanie jednej ściany w całości Lakierem Transparentnym z pigmentem.

Iskrzące srebro i Złoty pył współgrają z każdym odcieniem farby. Zarówno Monsunowa Zieleń, jak i Kawowy Welur z palety Akrylit W uzupełnione drobinkami zyskują nowy wyraz. Oto efektowny sposób na zatrzymanie magii karnawału we wnętrzu na dłuższy czas.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #adaj   #Deco   #dmy   #gronie   #jeszcze   #Klientowi   #naszych   #oraz   #ppg industries   #produktów   #raz