Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Zabłyśnij na wiosnę – biżuteria okienna

Każda aranżacja wymaga odpowiedniego wykończenia. Czasem drobny detal może wpłynąć na cały charakter wnętrza, dokładnie tak, jak odpowiednio dobrana biżuteria dopełnia każdy kobiecy strój. Co się kryje pod modną nazwą

Każda aranżacja wymaga odpowiedniego wykończenia. Czasem drobny detal może wpłynąć na cały charakter wnętrza, dokładnie tak, jak odpowiednio dobrana biżuteria dopełnia każdy kobiecy strój. Co się kryje pod modną nazwą „biżuteria okienna“ i czy jest to rozwiązanie dla naszego okna?

Kiedy myślimy o wystroju okna, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy bujnie drapowane zasłony, zazdrostki urozmaicające linię firanek, bądź rolety o ciekawych wzorach. Często również stosujemy „dekoracje parapetowe“: różne kombinacje figurek, wazonów i kwiatów. Akcesoria okienne nie są jeszcze popularne, ale może warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z możliwościami wzbogacania aranżacji okna, ponieważ czasem drobna zmiana może dać zaskakująco duży efekt.

Biżuteria okienna to grupa produktów przeznaczona głównie do upinania, plisowania i marszczenia tkanin, stąd duży wybór ozdobnych taśm pasmanteryjnych i wstążek, bardzo często dekorowanych różnokolorowymi kamykami, szkiełkami i koralikami. Innym pomysłem na ozdobne taśmy jest wykończenie ich ciekawymi chwostami, dodającymi wnętrzu charakteru mieszczańskiego salonu z lat dwudziestych. Dla tych, którzy nie są miłośnikami tekstyliów, welurowych taśm i jedwabnych wstążek istnieje szeroki wybór równie ozdobnych sznurków do upinania i wiązania zasłon, które naprawdę przypominają biżuterę. Są to łańcuszki, które posiadają równie szeroki wybór ozdób, co taśmy, są jednak lżejsze i bardziej nowoczesne. Kolejne elementy, które można dodatkowo ozdobić i dzięki temu dodać oknu blasku w najbardziej nieoczekiwanym miejscu, to żabki i zapinki z ozdobnymi szkiełkami.

Jeżeli jednak cenimy sobie prostotę, ciekawym rozwiązaniem jest propozycja firmy Franc Gardiner – komplet ozdobnie wykończonego karnisza i takiego samego uchwytu do drapowania zasłon. Taka dekoracja sprawia, że okno wygląda przejrzyście i elegancko, a subtelne zdobienie dodaje mu dodatkowo dyskretnego uroku.

Dla tych, którzy nie są zwolennikami obciążania okna ciężkimi zasłonami propozycją wartą rozważenia są zasłony ażurowe. Lekkie, pełne prześwtów, delikatnie zdobione koralikami, bądź delikatnymi węzełkami nie zasłaniają widoku za oknem, ale dają poczucie prywatności. Zwiewne i wrażliwe na ruch powietrza dodają wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Przykładem takiego rozwiązania jest kolekcja Ażurowe Piękno marki Lotari, które łączy w sobie delikatność i dużą różnorodność kolorystyczną.

Jak widać, jeśli chodzi o biżuterę okienną – i szerzej sposób na zaaranżowanie całego wystroju – mamy prawdziwy urodzaj i duże pole do popisu. Teraz trzeba tylko wybrać coś dla siebie i dekorować, bo wiosna już tuż, tuż.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy