Wiadomości branżowe

Malowanie zimą? Dlaczego nie?

Farba lateksowa Akrylit W oraz emalia akrylowa Akrylux

Nadspodziewanie łagodny charakter tegorocznej zimy z pewnością jest dla maluchów powodem do zmartwień. Z drugiej strony dorośli, którzy nie zdążyli z remontem na jesień, mogą go przeprowadzić z powodzeniem?teraz. Wykorzystajmy brak mrozu i malujmy!

Marka Dekoral podpowiada, jak z użyciem emulsji Akrylit W i emalii akrylowej Akrylux odmienić wygląd wnętrz zimową porą.

Korzystne warunki malarskie

Do tej pory w wielu regionach kraju zima nie pokazała swojego tradycyjnego oblicza. Warunki za oknem nie wpłynęły znacząco na wychłodzenie murów domów. Temperatura utrzymująca się powyżej zera a także rzadkie opady sprzyjają malowaniu. Większość farb i emulsji możemy bowiem nakładać w temperaturze +5C. Biorąc jednak pod uwagę dobowe wahania na skali termometru, nie warto ryzykować nieprawidłowego wyschnięcia farby, które może prowadzić do jej późniejszego łuszczenia. Pomimo łagodnej zimy malowanie przy zamkniętych oknach jest nadal dużo bezpieczniejsze. Stała temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach sprzyja równomiernemu i szybkiemu wysychaniu farb, a warunki za oknem umożliwiają gruntowne wywietrzenie domu po ukończonym remoncie.

Subtelna skuteczność

W trakcie malowanie warto zatem korzystać z farb i emulsji, które charakteryzują nie tylko bogate właściwości, ale także łagodny i subtelny zapach. Wybierając produkty marki Dekoral ? emulsję Akrylit W i emalię Akrylux ? możemy mieć pewność, że remont nie stanie się uciążliwy dla nas i naszych domowników.

W przypadku odnawiania wyglądu ścian i sufitów szczególnie przydatna okaże się farba lateksowa Akrylit W. Siedemdziesiąt dwa kolory gotowe stanowią inspirację dla każdego rodzaju wnętrza. W palecie znajdują się zarówno jasne, pastelowe tony, jak i intensywne barwy. Wśród nich znajdziemy modne szarości: pachnącą orchideę i szlachetną glinkę a także kolory ekstrawaganckie, jak turkusowa głębia i powabna fuksja. Matowa wykończenie nadaje każdemu kolorowi dodatkowego uroku. Aspekt kolorystyczny nie jest jedyną zaleta Akrylitu W. Lateksowa farba marki Dekoral jest przede wszystkim wyjątkowo odporna na szorowanie. Ta cecha w połączeniu z doskonałym kryciem produktu zapewnia długotrwały efekt kolorowych ścian. Skład oraz właściwości Akrylitu W pozytywnie wpływają na prawidłowe oddychanie ścian, chroniąc je przed wilgocią oraz rozwojem grzybów. Stosując ten produkt Marki Dekoral dbamy o estetykę i pielęgnację ścian.

Subtelny zapach emalii akrylowej Akrylux umożliwia nam również odnowienie wyglądu przedmiotów drewnianych, drewnopochodnych, stalowych i żeliwnych zagruntowanych podkładami antykorozyjnymi. Akrylux przeznaczony jest także do wymalowywania tynków wewnętrznych i kaloryferów. Niemniej w czasie okresu grzewczego nie jest wskazane odnawianie tych ostatnich. Dziewiętnaście gotowych kolorów, w których występuje Akrylux, z pewnością znajdzie zastosowanie w odnawianiu poręczy, metalowych elementów krzeseł czy kuchennych szafek. Szary platynowy, łososiowy a może lodowy błękit? W palecie Akryluxu nie brak modnych barw, które usatysfakcjonują najbardziej wymagających miłośników dekoratorstwa. Ozdobny efekt można pogłębić mieszając emalię z pyłem z Diamentowej Kolekcji dla marki Dekoral Fashion. Akrylux doskonale współgra z ideą błyskawicznego, zimowego remontu. Nie tylko ładnie pachnie i szybko schnie, ale jest także wydajny i przyjazny dla ludzi oraz środowiska. Co ciekawe, długotrwały efekt malowania utrzymuje się nie tylko na meblach czy lamperiach, ale także na zabawkach, które również można malować Akryluxem.

Malując przy zamkniętych oknach, warto wprowadzać zmiany w wystroju etapami. Najlepiej jest bowiem odnawiać pomieszczenia po kolei. W ten sposób chaos remontu nie zdominuje całej przestrzeni mieszkalnej, a domownicy będą czuli się swobodnie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy