Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Dyskretny urok transparentnych rolet

Każde wnętrze wymaga indywidualnego rozwiązania w zakresie odpowiedniego doboru aranżacji okna. Ciężkie zasłony i ciemne rolety nie sprawdzają się w pomieszczeniach, które posiadają lekką zabudowę i utrzymane są w jasnych tonacjach. Jeśli zależy nam na zachowaniu przestronności przy jednoczesnym rozświetleniu wnętrza, świetnie sprawdzą się transparentne rolety.

Co wyróżnia rolety transparentne spośród innych produktów do zasłaniania okien? Transparentność to właściwość tkaniny zapewniająca przepuszczalność promieni świetlnych. Dzięki temu wnętrze nie jest zaciemnione, choć pozostaje zasłonięte w stopniu wystarczającym do zapewnienia prywatności. Pomieszczenie chronione jest przed nadmiernym nasłonecznieniem, a częściowe przenikanie światła powoduje dodatkowo, że kolor rolety zostaje rozświetlony.

Ciekawym efektem, który uzyskujemy przy roletach częściowo przepuszczających promienie słoneczne jest rozproszone światło przefiltrowane przez materiał. Dzięki temu, wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru zabarwionego na wybrany kolor tkaniny. Transparentne materiały to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą odcinać się całkowicie od światła i lubią subtelne półtony w mieszkaniu.

Transparentne rolety to najczęściej spotykane rozwiązanie wśród dostępnej oferty rolet. Materiał, z którego są wykonane (bawałna, poliester) ma naturalne właściwości przepuszczania światła. Wybierając jednak kolor rolety możemy decydować o natężeniu światła i regulować jasność wnętrza przy zasłoniętych roletach. Firma Franc Gardiner w swojej ofercie posiada rolety, przy których możemy uzyskać niewielkie, średnie lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dużo zależy od koloru i materiału, na który się zdecydowaliśmy: biały i jasny z delikatnymi wzorami sprawią, że przenikające promienie słoneczne będą rozproszone, a samo wnętrze będzie sprawiało wrażenie świetlistego. Pomarańczowy i żółty z kolei delikatnie ocieplą pomieszczenie. Przy kolorach chłodnych i intensywniejszych uzyskamy poświatę danego koloru. Należy pamiętać, że im ciemniejsza roleta, tym bardziej zaciemnione pomieszczenie.

Decydując się na transparentną roletę wybieramy rozwiązanie uniwersalne, warto jednak dostrzec ukryty w niej potencjał aranżacyjny. Decydując o jej kolorze i fakturze, decydujemy o stopniu zaciemnienia pomieszczenia i efekcie, jaki w nim uzyskamy. Wybierając roletę, tak naprawdę określamy nastrój wyposażonego w nią pomieszczenia – rozważmy zatem wszystkie za i przeciw. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy