Wiadomości branżowe

MIPIM po raz kolejny przełomowy dla Placu Unii

Deweloperzy Liebrecht & wooD oraz BBI Development podpisali umowę inwestycyjną, wg której planują zainwestować w projekt Plac Unii łącznie 155 mln zł. Liebrecht & wooD obejmie pakiet większościowy wnosząc od 80 mln zł do 90 mln zł do spółki celowej realizującej inwestycję oraz przeznaczy 12,5 mln zł na odkupienie części projektu od BBI Development. Finalizacja porozumienia zbiegła się w czasie z prezentacją projektu na tegorocznych targach MIPIM w Cannes. Także tam rok temu deweloperzy podjęli decyzję o rozpoczęciu współpracy przy Placu Unii.


Negocjacje wspólnej umowy inwestycyjnej trwały od lipca 2009 roku, kiedy podpisana została umowa przedwstępna między deweloperami. W listopadzie 2009 roku pozytywnie zakończyło się due dilligence projektu. Od czasu podpisania przedwstępnej umowy Liebrecht & wooD przeznaczył już na realizację inwestycji 6,8 mln zł. Rozpoczęcie budowy kompleksu planowane jest na II i III kwartał 2010 roku.


Struktura własnościowa projektu Plac Unii po osiągnięciu docelowej struktury akcjonariatu wyniesie: Liebrecht & wooD 52 proc. oraz BBI Development 48 proc., a po odkupieniu od BBI Development części projektu, odpowiednio: 60 proc. i 40 proc.


Do podpisania umowy między deweloperami doszło niemal równy rok od podjęcia decyzji o współpracy przy realizacji projektu, co miało miejsce podczas MIPIM 2009. Również w tym roku na targach nieruchomościowych w Cannes, zaliczanych do najbardziej prestiżowych na świecie, Plac Unii prezentowany jest ponownie. Tym razem przez obydwu inwestorów, mających już za sobą podpisanie umowy inwestycyjnej.


– Dzięki obecności na MIPIM w Cannes mamy szansę pokazać projekt Placu Unii niemal 20 tysiącom osób – inwestorom, najemcom, przedstawicielom instytucji finansowych i lokalnych władz oraz dziennikarzom z całego świata. Już podczas targów EXPO REAL w październiku ubiegłego roku projekt Plac Unii cieszył się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy pewni, że w Cannes będzie podobnie – mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Liebrecht & wooD. – Jak pokazuje historia współpracy Liebrecht & wooD oraz BBI Development, targi MIPIM to także świetne miejsce na rozwój projektów i poszukiwanie partnerów do bieżących i kolejnych inwestycji.


Plac Unii będzie składał się z 90-metrowego wieżowca otoczonego dwoma sześciokondygnacyjnymi obiektami. W budynkach mieścić się będzie galeria handlowa (zajmie ponad 16 tyś m²) oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 40 tys. m². Projekt architektoniczny obiektu, stworzony przez pracownię Stefana Kuryłowicza, inspirowany był wieżowcami Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku.


– Już teraz możemy zapewnić, że projekt realizowany będzie zgodnie z podstawowymi zasadami Liebrecht & wooD – tworzymy całe otoczenie, nie tylko budynki, a także co szczególnie istotne w tym przypadku – dbamy o swoich partnerów – mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Liebrecht & wooD. – Wszystkie dotychczasowe działania związane z projektem Plac Unii postępują zgodnie z planowanym harmonogramem. Aktualnie prowadzone są rozmowy z generalnymi wykonawcami, a budowa ruszy już wkrótce. Jesteśmy przekonani, że będzie to jedna z najciekawszych inwestycji biurowo-handlowych realizowanych obecnie w stolicy.


Komercjalizacją kompleksu, zarówno w części handlowej jak i biurowej, zajmują się specjaliści z agencji Jones Lang LaSalle.


Aktualne informacje dotyczące projektu Plac Unii ukazują się na profilu inwestycji na Facebooku – http://www.facebook.com/PlacUnii, wkrótce pojawią się również na dedykowanej projektowi stronie WWW.


###


Liebrecht & wooD to flamandzka firma deweloperska, koncentrująca swe projekty na rynku polskim, rumuńskim oraz rosyjskim. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, proponując budynki o wysokich walorach architektonicznych, które znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów. Realizacje firmy obejmują zarówno biura, jak i centra typu outlet, magazyny, obiekty handlowe oraz projekty pod klucz. 


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aniem   #lub   #malowania   #nie   #ona   #oraz   #perlon   #plam   #plama   #Plus   #pow