Nie do szuflady

Innowacyjne baterie Antonio Lupi o ofercie showroomu MOOD

Innowacyjne baterie Antonio Lupi o ofercie showroomu MOOD

Baterie Azimut i Mayday wyróżnia industrialnym styl, po który coraz śmielej sięga marka Antonio Lupi. Modele zaprojektowane przez GI RA wyróżniają się również nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi.

Azimut rozbija wodę w relaksujący strumień, którym można precyzyjnie sterować. Montowana na ścianie lub suficie bateria ma kształt walca, wykonanego ze stali szlachetnej i tworzywa Derlin. Model wyróżnia sposób ustawiania kąta strumienia wody za pomocą specjalnego zawiasu z zainstalowaną głowicą. Ten starannie zaprojektowany techniczny element jest główną cechą baterii. W głowicy znajduje się 336 dysz zamieniających strumień wody w domowy wodospad.

W industrialnym stylu zaprojektowana została również bateria Mayday. Model inspirowany jest przyciskiem alarmowym spotykanym w hotelowych łazienkach. Zamiast tradycyjnego pokrętła uwagę przyciąga duży przycisk. Przepływ wody otwiera się ciągnąć go ku sobie, a zamyka przez jego przyciśnięcie. Natomiast temperatura regulowana jest przez przekręcenie przycisku w prawo lub lewo. W linii Mayday znajduje się bateria prysznicowa i umywalkowa. Pokrętło dostępne jest do wyboru: srebrne, czerwone lub białe.

Antonio Lupi to włoska rodzinna firma, która początkowo zajmowała się produkcją szklanych elementów do mebli oraz luster. W produkcji luksusowego wyposażenia do łazienek marka specjalizuje się od lat 80. XX wieku. Dziś Antonio Lupi poszczycić się może bogatą kolekcją ceramiki łazienkowej, baterii, luster oraz mebli łazienkowych i systemów do przechowywania. Markę cechuje nie tylko innowacyjne wykorzystanie materiałów i wprowadzanie nowoczesnych technicznych rozwiązań. Ogromną dbałość przykładna jest również do wzornictwa, które wychodzi spod ręki uznanych designerów: Carlo Colombo, Paolo Ulian, Jorge Bibiloni, Domenico de Palo, Vevio Tellatin. Produkty Antonio Lupi obejrzeć i kupić można w showroomie MOOD. www.mood-design.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy