Nie do szuflady Wiadomości branżowe

PPG Deco Polska z nowym prezesem

Sławomir Majchrowski, dotychczasowy Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu PPG Deco Polska, objął stanowisko Prezesa Zarządu w spółce. Firma, będąca liderem na polskim rynku farb i lakierów, jest właścicielem popularnych marek min. Dekoral, Drewnochron Domalux oraz Malfarb i Bondex.

 

PPG Deco Polska, dominujący gracz na polskim rynku farb i lakierów, ma nowego Prezesa Zarządu. 1 lipca 2013 roku stanowisko to objął Sławomir Majchrowski, dotychczasowy Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu, który zastąpił na tej pozycji Davida Parrotta. Nowy Prezes będzie jednocześnie pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego Sprzedaży i Marketingu.

Sławomir Majchrowski rozpoczął swą karierę w firmie w 1997 roku. Od samego początku związany był z obszarem marketingu, w którym pełnił rożne funkcje aż po stanowisko Dyrektora Marketingu, które objął w 2003 roku. W tym czasie odpowiadał m.in. za politykę firmy w obszarze brand marketingu, channel marketingu, a także wsparcia i badań marketingowych. Równolegle zajmował się również innymi działaniami w pionie handlowym. Od 2006 r. był także Członkiem Zarządu PPG Deco Polska.

Rok 2013 to czas zmian w PPG Deco Polska. Przed powołaniem nowego prezesa firma zakończyła proces przejmowania przedsiębiorstwa Dyrup. W efekcie portfolio marek PPG Deco Polska ? skład, którego tworzyły dotychczas m.in. marki Dekoral, Drewnochron, Domalux i Cieszynka ? powiększyło się o Bondex i Malfarb, a sama firma umocniła swą pozycją w segmencie farb oraz lakierów. Nowy prezes zapowiada kontynuację zmian, których celem jest dalsze umacnianie PPG Deco Polska na pozycji branżowego lidera: – Przejęcie firmy Dyrup oraz poszerzenie portfela marek nie tylko zwiększyło nasz udział w rynku farb i lakierów o kilka procent, ale przede wszystkim otworzyło przed nami nowe perspektywy. Rozbudowanie naszej oferty produktowej ? m.in. o tynki elewacyjne czy lakiery segmentu premium ? sprawiło, że stała się ona jeszcze bardziej konkurencyjna i jeszcze lepiej odpowiada rosnącym wymaganiom klientów. W nadchodzącym czasie PPG Deco Polska będzie kontynuować intensywny rozwój ? podsumowuje Sławomir Majchorwski, nowy Prezes Zarządu PPG Deco Polska.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy