Wiadomości branżowe

Nie ma malowania bez gruntowania. Podkładowa farba gruntująca ważniejsza niż myślisz

Powodzenie remontu i jego efekty końcowe w dużej mierze zależą od szeregu czynności, które wykonujemy zanim w ogóle sięgniemy po kolorową farbę. O jakich zabiegach mowa? Przede wszystkim o szeroko rozumianym wzmocnieniu podłoża. Czasem chodzi tylko o wygładzenie powierzchni i ujednolicenie koloru ścian. Innym razem należy wyrównać lub zmniejszyć chłonność

Powodzenie remontu i jego efekty końcowe w dużej mierze zależą od szeregu czynności, które wykonujemy zanim w ogóle sięgniemy po kolorową farbę. O jakich zabiegach mowa?

Przede wszystkim o szeroko rozumianym wzmocnieniu podłoża. Czasem chodzi tylko o wygładzenie powierzchni i ujednolicenie koloru ścian. Innym razem należy wyrównać lub zmniejszyć chłonność podłoża. Odpowiedzią na te i inne potrzeby jest uniwersalny środek – Podkładowa Farba Gruntująca marki Dekoral. To propozycją dla tych, którzy wymagają od podkładu czegoś więcej, niż tylko idealnego pokrycia.

Uniwersalne rozwiązanie

Poza podstawowymi właściwościami, takimi jak niwelowanie różnic w fakturze i odcieniu, czy kryciu emulsji nawierzchniowej, Podkładowa Farba Gruntująca wyrównuje również chłonność podłoża a także zapewnia prawidłową mikrowentylację powierzchni. Podkładowa farba gruntująca przeznaczona jest do wymalowywania tynków, płyt gipsowo ? kartonowych oraz tapet papierowych wewnątrz mieszkań.

Zawsze pomocna

Przygotowanie podłoży wcześniej niemalowanych, ale także zmiana czerwieni na błękit lub żółci na czerń ? oto wyzwania, którym trudno byłoby sprostać bez odpowiedniego podkładu. Dla uzyskania najlepszego efektu Podkładowa Farba Gruntująca powinna być nakładana na czystą, suchą i zwartą powierzchnię. Jeżeli jest ona silnie chłonna lub pylista, warto zabezpieczyć ją dodatkowo gruntem Aquagrunt koncentrat. Samą farbę należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a w razie potrzeby również rozcieńczyć wodą w ilości max. 20% objętości. Do malowanie najlepiej użyć wałka Microfibre lub Microstrar z oferty marki Dekoral Gold. Wystarczy jedna warstwa Podkładowej Farby Gruntującej o matowym wykończeniu, by uzyskać odpowiedni efekt. Jeżeli nałożymy produkt w temperaturze pomiędzy +5C a +30C i przy wilgotności względnej 80%, już w dwie godziny po wymalowaniu możemy przejść do nakładania wybranego koloru. Niska temperatura otoczenia i wysoka wilgotność mogą wydłużać czas schnięcia.

Dekoral Podkładowa Farba Gruntująca

  • Wydajność: do 12m2/l
  • Czas schnięcia : 2h
  • Liczba warstw: 2
  • Narzędzia: Wałek Microstar, Microfibre
  • Dostępne opakowania: 3l, 10l


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy