Wiadomości branżowe

Dziesięcioletni zlew, jak nowy

Dziesięcioletni zlew, jak nowy Zadbaj o zlewozmywak granitowy ? niech starczy na lata Polacy coraz chętniej inwestują w rzeczy droższe, dobre jakościowo, które mają starczyć

Dziesięcioletni zlew, jak nowy

Zadbaj o zlewozmywak granitowy ? niech starczy na lata

Polacy coraz chętniej inwestują w rzeczy droższe, dobre jakościowo, które mają starczyć na długie lata. I nic dziwnego ? im lepsza jakość, tym dłuższa gwarancja producenta i żywotność produktu. Jeśli jednak inwestować w rzeczy z wysokiej półki ? warto wiedzieć, jak je konserwować czy pielęgnować, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie stracić gwarancji. Takim dobrem luksusowym, o które warto dbać są zlewy granitowe i kompozytowe.

Ceny zlewów granitowych renomowanych producentów sięgają blisko tysiąca złotych. Marki premium potrafią kosztować nawet kilka tysięcy. Tak droga inwestycja wymaga szczególnej troski. Wbrew pozorom dbanie o zlewozmywaki z minerałów nie jest trudne. Trzeba tylko pamiętać by robić to regularnie.

Pielęgnacja to podstawa

(fot. Laveo) Tak efektowny zlew granitowy zasługuje na szczególną troskę. Nie należy zaniedbywać jego pielęgnacji

O zlew należy dbać codzienne. Nie chodzi tu o to, żeby po każdym opłukaniu szklanki dokładnie go myć. Wystarczy czynność pielęgnacji wykonywać raz dziennie, na przykład wieczorem po całym dniu użytkowania. Jak pielęgnować? ? Jeśli nie chcemy ponosić kosztów na dedykowane środki pielęgnacji, najprościej go umyć płynem do mycia naczyń. Jest to zabieg wystarczający po typowym użytkowaniu. Jeśli natomiast zlewozmywak zabrudził się substancją trudniej zmywalną, do czyszczenia można użyć mleczka, byle by nie z grubym granulatem, żeby nie podrapać jego powierzchni ? mówi Maria Kubiak, ekspertka z firmy Kuchinox. Po dokonaniu zabiegów pielęgnacyjnych pozostałości substancji czyszczących trzeba zmyć ciepłą wodą, a zlew wytrzeć do sucha miękką ściereczką lub mocnym ręcznikiem papierowym.

Dzwonek alarmowy na sok z buraków

Zlew granitowy lub kompozytowy poza zwykłą pielęgnacją należy wyczyścić, jak najszybciej, jak to możliwe, jeśli na jego powierzchnię została wylana substancja silnie barwiąca. Plamy z buraków, herbaty, wina, soku z winogron i innych silnie brudzących substancji powinny być natychmiast czyszczone. Nie należy jednak używać w tym celu żadnych wybielaczy czy drucianych gąbek, żeby nie pozostawić zarysowań lub plam na powierzchni zlewu. ? Warto pamiętać, że zlewy każdego producenta tracą gwarancję, gdy są niewłaściwie pielęgnowane. Jeśli przebawienie nastąpi wskutek wady fabrycznej ? zlew jest wymieniany, jeśli natomiast wskutek braku dbałości i pielęgnacji ? traci prawa wymiany gwarancyjnej ? tłumaczy ekspertka.

A to już wiesz?  Przyciski spłukujące do stelaży WC KOŁO

Z uwagi na chropowatą strukturę zlewozmywaka, którą tworzą minerały bardzo ważne jest regularne dbanie o jego czystość. Niejednorodna faktura pomaga brudowi osadzać się w zakamarkach, a wielomiesięczne jego zaleganie może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia. Dlatego chcąc mieć zlew granitowy lub kompozytowy na lata ? warto o niego dbać. Nie tylko od święta lub sobotnich porządków w domu, ale na co dzień.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy