Produkty

Zestaw oryginalnych i niebanalnych produktów na prezenty

?Józef Wilkoń for Empik? to zestaw oryginalnych i niebanalnych produktów na prezenty nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Kolekcja Empiku jest jednak przede

?Józef Wilkoń for Empik? to zestaw oryginalnych i niebanalnych produktów na prezenty nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Kolekcja Empiku jest jednak przede wszystkim hołdem złożonym wybitnemu ilustratorowi książek. ? Józef Wilkoń zobrazował blisko 200 publikacji, które ukazały się w ponad 20 językach! Jego ilustracje towarzyszą czytelnikom bajek i literatury ?zupełnie poważnej? już od kilkudziesięciu lat, wprowadzając do lektury baśniową aurę i optymizm.

Jego bohaterami są najczęściej zwierzęta, ale nie w tradycyjnym ujęciu La Fontaine?a. Zwierzęce postaci Wilkonia nie przedstawiają ludzkich cech ? jak powtarza od lat sam artysta ? zwłaszcza tych negatywnych. Są metaforą, dzięki której wiele można opowiedzieć także o ludziach, ale nie mieszając tych dwóch światów. Od połowy lat 90-tych XX wieku tworzy ilustracje przestrzenne, które stały się samodzielnymi formami rzeźbiarskimi. W taki sposób powstało swoiste bestiarium artysty. Wielkie żubry, tury, gęsi, sympatyczne psy i koty, metalowe ryby i pająki, dla których inspiracją były pobyty w rodzinnym Podzwierzyńcu. Tam z pasją obserwował zwierzęta, notując wszystko w szkicowniku.

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Kubek w opakowaniu prezentowym, MIASTO NOSORO_EC

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Kubek w opakowaniu prezentowym, KOTY RODZINA

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Kubek w opakowaniu prezentowym, MIASTO S_O_

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Kubek w opakowaniu prezentowym, TYGRYSKI

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Poduszka 45 x 45 cm, NOSORO_CE

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Poduszka 45 x 45 cm, S_ONIE

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Poduszka 45 x 45 cm, TYGRYSKI

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Pude_ko L nosoro_ce

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Pude_ko M miasto nosoro_ce

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Pude_ko S miasto s_o_

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Pude_ko XL s_onie

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Zestaw _niadaniowy miska, talerz, kubek, MIASTO NOSORO_EC

EMPIK_J_zef Wilko_ for Empik_Zestaw _niadaniowy miska, talerz, kubek, TYGRYSKI

Kolekcja ?Józef Wilkoń for Empik? jest dostępna w salonach Empik oraz na empik.com.

Empik zaprasza polskich artystów do współpracy i tworzenia unikalnych autorskich kolekcji produktów. Połączenie sztuki z funkcjonalnością otwiera nowe, szerokie możliwości dotarcia do odbiorców w Polsce ? to oryginalny sposób promocji dokonań artystów i ich twórczości, a także nowych trendów czy zjawisk w kulturze. Duży sukces serii pięknych przedmiotów użytku codziennego, które sygnowali swoimi nazwiskami tacy twórcy jak: Joanna Sarapata, Andrzej Pągowski, Juliusz Machulski czy Wisława Szymborska (dzięki współpracy z Fundacją jej imienia) zachęciły nas do dalszej pracy nad kolekcjami, dla których inspiracją i źródłem jest polska sztuka i kultura.

Do drugiej odsłony projektu STREFA SZTUKI Empik zaprosił między innymi twórców tj.: Włodzimierz Szpinger, Józef Wilkoń, Henryk Jerzy Chmielewski ? Papcio Chmiel oraz powtórnie: Juliusz Machulski, Joanna Sarapata, Andrzej Pągowski, a także: Ola Cieślak aka Ola z bloku i Studio Graficzne Fajne Chłopaki.

A to już wiesz?  Na Święta Wielkanocne kolekcja świąteczna to tradycyjnie wiosenne: żółcie, zielenie oraz biel.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy