Produkty Sprzątanie

Jak unicestwić plamy kiedy zwykłe czyszczenie i czyszczenie nie pomagają?

Domowe sposoby usuwania plam ? skuteczne czy ryzykowne? Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć

Domowe sposoby usuwania plam ? skuteczne czy ryzykowne?

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych z nich, a zwykłe pranie i płukanie nie pomagają. Jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sprawie bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z ciemnych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Podobnie jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy potrafią być wyjątkowo uparte i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo radykalne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czy to jednak nie za wiele na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że traktowanie naszych materiałów tak mocnymi środkami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Prawdopodobnie nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w tym miejscu materiał i jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń polegają na wykorzystywaniu środków, które nie są przeznaczone do delikatnych tkanin ? co za tym idzie, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej szkody samemu materiałowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.
Podobnie jest z długotrwałym namaczaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na gorącą. Takie metody wpływają niekorzystnie na jakość tkaniny ? może szybciej się skurczyć i blednąć. Aby mieć pewność, że pozbędziemy się plam i nie zaszkodzimy materiałowi, postawmy na specjalistyczne, delikatne środki do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem ubrania w pożądanym stanie wydaje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Postawienie na sprawdzone, przeznaczone do konkretnego celu środki do odplamiania wydaje się nie tylko bardziej skutecznym, ale również znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie produkty podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych spośród nich, a zwykłe pranie i mycie nie pomagają. Jak mówić sobie z dużymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych środki na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sytuacji bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z niskich owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, skoro nie zareagujemy od razu. Podobnie jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy potrafią być bardzo mocne i wciąż uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe środki na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo silne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czy to niemniej nie za dużo na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że traktowanie naszych materiałów tak ogromnymi środkami jak ocet czy spirytus, może dać odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Może nawet jeżeli usuniemy plamy, uszkodzimy w ostatnim miejscu dokument także jego kolor. Domowe popularne środki na pozbywanie się zabrudzeń polegają na stosowaniu środków, które nie są oddane do delikatnych tkanin ? co wewnątrz tym idzie, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym coraz większej szkody samemu produktowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.

Podobnie jest z długim nawilżaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na gorącą. Takie formy wpływają negatywnie na wartość tkaniny ? może już się skurczyć i blednąć. Żeby mieć pewność, że pozbędziemy się plam także nie zaszkodzimy materiałowi, połóżmy na specjalne, delikatne materiały do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem włożenia w pożądanym stanie daje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Ustawienie na sprawdzone, oddane do pewnego celu materiały do odplamiania daje się nie tylko wyjątkowo efektywnym, lecz jeszcze znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

jak-usunac-plamy-24607433_l-002-2014-04-24 _ 16_10_58-75

jak-usunac-plamy-12513991_l-001-2014-04-24 _ 16_11_01-75

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy