Łazienka Łazienki

Wszystko jasne

Informacja prasowa

Wszystko jasne

W najnowszych propozycjach wnętrz łazienkowych stawiamy na lekkie, finezyjne formy i jasną kolorystykę. A żeby nie było zupełnie biało i sterylnie, monochromatyczne barwy płytek warto przełamać subtelnymi wzorami florystycznymi i wyrazistymi kolorami dekoracji. Takie zestawienia będą pasowały zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienek.

Jasne powierzchnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, dlatego na łazienkowe ściany i podłogi tak chętnie wybieramy białe, kremowe czy beżowe płytki. Kolory te przywodzą na myśl lekkość i świeżość, a przede wszystkim są bardzo uniwersalne. Pasują wszędzie i do wszystkiego. Doskonale korespondują z bielą ceramiki, jednocześnie powiększając optycznie nasze niewielkie łazienki.

Motywy florystyczne

Fascynacja barwami i wzorami natury sięga zarania dziejów. Współcześnie dla mieszkańców dużych, ruchliwych miast nabrała ona szczególnego charakteru. Ucieczki od betonowej rzeczywistości szukamy już nie tylko podczas weekendowych spacerów po lesie czy parku. Za pomocą roślinnych wzorów zaczęliśmy tworzyć małe zielone oazy również we własnych domach. Wykorzystując naśladujące naturę dekory płytek Nature, Tuka, Kersen czy Livi marki Cersanit możemy przekształcić nasze łazienki w domowe ogrody. Szlachetne faktury i delikatne, florystyczne wzory na insertach zaspokoją naszą romantyczną, spragnioną kontaktu z przyrodą część duszy.

W kolorach natury

Urządzenie wnętrza łazienki nawiązującego do natury pozwoli nam zyskać idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Z takiego rozwiązania będziemy zadowoleni przez lata, bowiem biel i kolory ziemi są ponadczasowe i nigdy się nie znudzą. Jeśli postawimy na neutralną bazę, łazienka przez wiele lat obędzie się bez kosztownego remontu.
Delikatne, beżowe tło płytek bazowych Kersen i Livi Cersanit może być godną uwagi inspiracją dla wszystkich ceniących piękno otaczającej nas przyrody. Atutami kolekcji Nature i Tuka jest z kolei szlachetna biel i jej ponadczasowa elegancja. Połączenie jasnych barw z podłogą w odcieniu drewna, pomoże nam w stworzeniu stylowego, pełnego harmonii wnętrza.

Struktura bieli

Ciekawym zabiegiem, który pozwoli osiągnąć wyjątkowy efekt jest wprowadzenie płytek strukturalnych. W kolekcji Tuka lekko wypukłe, harmonijne wzory liści i artystyczne malarskie kreski dają nam złudzenie trójwymiarowości. To kolekcja idealna dla osób, które dobrze czują się w oryginalnych i nowoczesnych wnętrzach. W mocniejszej odsłonie, tą samą subtelną przestrzeń możemy uzupełnić szklanymi listwami. Intensywność pomarańczy i fioletu przyciągnie wzrok gości, bo taka kompozycja wprowadza do łazienki nutkę ekstrawagancji.

Jasna łazienka z florystycznymi elementami to miejsce relaksu, z którego chętnie będą korzystać wszyscy domownicy. Decydując się na użycie płytek z motywem kwiatowym postarajmy się o najcieńsze fugi, dzięki temu wzory ładnie się ze sobą połączą. Na wyeksponowanie takiej dekoracji wybierzmy ścianę, której nie zasłonią całkowicie łazienkowe meble. Finalny efekt aranżacji nie zależy bowiem tylko i wyłącznie od płytek, ale przede wszystkim od naszego wprawnego oka, czułego na faktury, barwy i kształty użytych materiałów. Bogata wyobraźnia sprawi, że jasna tonacja płytek stworzy przyjazną atmosferę i wzbudzi podziw gości.
www.cersanit.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy