Wiadomości branżowe

Wiosenne wolty. Wzór ma charakter

Wzorzyste materiały zawsze stanowią aranżacyjne wyzwanie. Prawdziwą sztuką jest tak skomponować wystrój, by wybrany przez nas motyw pasował do wiodących elementów i z niczym się nie kłócił. Zadanie w sam raz na wiosnę!

Wzorzyste materiały zawsze stanowią aranżacyjne wyzwanie. Prawdziwą sztuką jest tak skomponować wystrój, by wybrany przez nas motyw pasował do wiodących elementów i z niczym się nie kłócił. Zadanie w sam raz na wiosnę! W przypadku rolet, pomocna okaże się poszerzona oferta Franc Gardiner.

Z wnętrzami jest jak z ubiorem. Od czasu do czasu mamy ochotę na mocniejszy akcent, który ożywi całą kompozycję oraz zmieni i odświeży nasze przyzwyczajenia. Gładkie tkaniny, choć eleganckie, bywają monotonne. Brak skomplikowanych wzorów i duże, jasne powierzchnie, to sprawdzony sposób na optyczne powiększanie pomieszczenia. W małych wnętrzach nadmiar wzorów mógłby zaszkodzić. Nie oznacza to wcale, ze jesteśmy skazani na monotonię, jeden dobrze dobrany wzorzysty akcent może dodać nawet niedużemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Jaka jest podstawowa zasada doboru wzoru do wnętrza? Po pierwsze – i chyba najważniejsze – wzór musi się nam podobać. Żeby jednak nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu, należy trzymać się kilku prostych reguł. Decydując się na wzorzyste materiały, powinniśmy uwzględnić, że są one dekoracją same w sobie. Dlatego w jednym pomieszczeniu nie powinniśmy wprowadzać kilku zupełnie odmiennych wzorów. „Im bardziej wyrazista i skomplikowana forma, tym prostsze powinny być pozostałe elementy. Kolory powinny się powielać i dopełniać, dlatego ciekawym pomysłem jest podkreślenie wzoru poprzez dobranie gładkich dodatków w tej samej kolorystyce. Poduszki, wazony, świece świetnie uzupełnią barwny wystrój okna i ożywią aranżację” – radzi Kamila Prałat, ekspert Franc Gardiner.

Wzorzyste rolety najlepiej sprawdzają się przy gładkich ścianach i naturalnych materiałach. Ciekawy wzór potrafi wydobyć dodatkowy urok i podkreślić elegancję drewnianej podłogi, czy monochromatycznych kafelków. Oprócz sprawdzonych kolekcji, takich jak Fantazja Dekoru czy Elegancja Haftu, firma Franc Gardiner wprowadziła do swojej oferty nowe wzory Śnieżny Lampart, Zapach łąki i Fale natury. Kolorystycznie, nowe kompozycje pozostają blisko natury, interpretują ją jednak w sposób odpowiadający nowoczesnym wnętrzom. Dzięki tym wzorom możemy wprowadzić do pomieszczenia styl rustykalny, awangardowy lub minimalistyczny.

Jedną z największych zalet stosowania wzorów jest to, że są one inspirujące i wprowadzają do wnętrza tak każdemu potrzebną od czasu do czasu odmianę. Odpowiednio dobrane kompozycje kolorystyczne potrafią dodać energii, klasyczne i eleganckie podkreślą szyk i wprowadzą harmonię. A wiosna to przecież idealny czas na zmiany!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy