Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Uczciwość popłaca. ATLAS certyfikowany przez KPK OECD

Działania CSR to obszar, w którym firma ATLAS mocno zaznacza swoją obecność. Społeczną odpowiedzialność polskiego producenta chemii budowlanej potwierdza coraz więcej prestiżowych wyróżnień i certyfikatów. Tym razem ATLAS spełnił

Działania CSR to obszar, w którym firma ATLAS mocno zaznacza swoją obecność. Społeczną odpowiedzialność polskiego producenta chemii budowlanej potwierdza coraz więcej prestiżowych wyróżnień i certyfikatów. Tym razem ATLAS spełnił Wytyczne Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju i otrzymał certyfikat, który w Polsce posiada tylko kilkanaście firm

Badania dotyczące spełnienia Wytycznych, poświadczone Certyfikatem, prowadzi Krajowy Punkt Kontaktowy OECD (umiejscowiony w Polsce przy Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych). Wytyczne dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych to zbiór zasad dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), opracowanych przez OECD już w 1976. Anna Polak-Kocińska, wiceprezes ds. strategii, rozwoju i finansów w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, podkreśla, że Wytyczne to jedyny tak wszechstronny i promowany przez kraje członkowskie dokument.

Co oznacza uzyskanie Certyfikatu?

Certyfikat ?Wdrażam Wytyczne. Odpowiedzialny Biznes? potwierdza spełnianie wymogów Wytycznych i międzynarodowych standardów w kluczowych obszarach, takich jak: transparentność działalności, przestrzeganie praw człowieka i praw pracowniczych, ochrona środowiska, przeciwdziałanie korupcji czy ochrona interesów konsumenta.

? Do tej pory, to prestiżowe wyróżnienie, oprócz firmy ATLAS, uzyskało jedynie kilka dużych firm działających w Polsce. Wśród nich są: Telekomunikacja Polska, Antalis Poland, Enea czy Pernod Ricard Polska ? informuje Anna Polak-Kocińska.

ATLAS społecznie odpowiedzialny

? Uzyskanie tego certyfikatu to ważny krok w naszej strategii odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju ? podkreśla Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju w Grupie ATLAS. ? Wpisuje się w dynamiczną strategię firmy w tym zakresie, ale potwierdza także, że wieloletnie działania firmy w obszarze odpowiedzialności i rozwoju procentują teraz w postaci docenienia w prestiżowych kręgach. Uczciwość popłaca.

OECD skupia 34 wysoko rozwinięte i demokratyczne państwa (Polska jest członkiem OECD od 1996 roku). W następstwie zakończonego z pozytywnym wynikiem procesu badania ATLAS ma prawo posługiwać się specjalnie zaprojektowanym dla polskich firm logo. 

A to już wiesz?  Znudzeni standardowymi wzorami na roletach? Stwórzmy własny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy