Wiadomości branżowe

Liebrecht & wooD stawia na zielone rozwiązania

Deweloper Liebrecht & wooD został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) i zadba by jego projekty były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Do stowarzyszenia należą już m.in. SKANSKA i GRONTMIJ Polska, a

Deweloper Liebrecht & wooD został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) i zadba by jego projekty były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Do stowarzyszenia należą już m.in. SKANSKA i GRONTMIJ Polska, a także polscy specjaliści zajmujący się „zieloną” architekturą i budownictwem.


Głównym powodem dołączenia Liebrecht & wooD do PLGBC jest sprawienie by nowe budynki stawiane przez dewelopera były jeszcze bardziej „zielone” i przyjazne dla środowiska.


– Przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego to podjęcie starań o to by jedna z naszych podstawowych zasad – kreujemy otoczenie, nie tylko budynki – była jeszcze bardziej widoczna w naszych projektach – mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Liebrecht & wooD – Projektując nowe biurowce pamiętamy, że będą one służyć nie tylko jego użytkownikom, ale wszystkim osobom, które przebywają w danym mieście, w okolicy obiektu lub wewnątrz budynku. Wytyczne PLGBC jeszcze bardziej pomogą nam w realizacji tych założeń – dodaje.


Członkostwo Liebrecht & wooD w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego to szansa rozwoju dla firmy i jej pracowników dzięki możliwości aktywnej partycypacji we wszystkich projektach promujących ekologiczne budownictwo, konferencjach organizowanych przez PLGBC, a także możliwość kontaktu z ekspertami budownictwa ekologicznego z całego świata.


Wpływ budynków na środowisko potwierdza raport WWF Polska z grudnia 2009 roku, który wskazuje, ze dzięki przejściu na energooszczędne standardy w budownictwie, Polacy mogą wyemitować rocznie o blisko milion ton CO2 mniej, a w perspektywie roku 2020 zaoszczędzić ponad 13 miliardów złotych. Aktualnie w całej Unii Europejskiej budynki zużywają 40 proc. dostarczanej energii.


– Dane spływające do nas z całego świata wskazują jednoznacznie, że budynki mają znaczący wpływ na środowisko i jego kondycję. Obowiązkiem każdej firmy czy osoby zarządzającej lub budującej budynki jest zatem zadbanie by były one w jak największym stopniu proekologiczne. To proste, jednak wiele osób o tym zapomina – dodaje Marc Lebbe.


Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego to organizacja non-profit działająca na terenie Polski (ze szczególnym uwzględnieniem miejsc post-industrialnych) promująca zrównoważony rozwój w projektowaniu i budownictwie. Poprzez udział w branżowych konferencjach i organizowanych szkoleniach Stowarzyszenie edukuje inwestorów, projektantów i konstruktorów w zakresie budownictwa ekologicznego, a także przedstawia system oceny budynków, który określa w jakim stopniu są one „zielone”. PLGBC jest członkiem międzynarodowej sieci World Green Building Council. ###


Liebrecht & wooD to flamandzka firma deweloperska, koncentrująca swe projekty na rynku polskim, rumuńskim i rosyjskim. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, proponując budynki o wysokich walorach architektonicznych, które znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów. Realizacje firmy obejmują zarówno biura, jak i centra typu outlet, magazyny, obiekty handlowe oraz projekty pod klucz.


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy