Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Seria Citterio marki Keramag Design. Włoska odsłona designu

Antonio Citterio, znany włoski architekt i designer, stworzył dla marki Keramag Design unikalną serię ceramiki i mebli łazienkowych ?Citterio?. Jego projekty odzwierciedlają charakterystyczny surowy styl projektanta współgrając jednocześnie z wyróżnikami marki: elegancją, unikalną formą i funkcjonalnością.

W serii Citterio kluczem wzorniczym jest zachowanie estetycznej spójności: nieco surowe w formie kształty umywalek uzupełnione są meblami wykonanymi z płyty o naturalnej drewnianej strukturze. Meble zyskują dodatkową elegancję i gładkość, dzięki szklanym frontom z dopasowaną pod względem koloru metalową ramką. Wysokiej jakości hartowane szkło pokrywające blat szafek podumywalkowych jest w takim samym kolorze jak ich szklane fronty. Dzięki różnym typom umywalek (symetryczne, asymetryczne) możemy zdecydować o stylu i charakterze pomieszczenia. Asymetryczne modele wprowadzą do wnętrza większą dynamikę, symetryczne zaś stworzą harmonijną i uporządkowaną kompozycję.

W serii mebli oprócz kształtów i materiałów dużą rolę odgrywa także odpowiedni dobór kolorów. Korpusy szafek wykonane są w kolorze dąb jasny lub dąb czarny, a szklane fronty i blaty utrzymane w czerni lub kolorze taupe. Paletę naturalnych barw w łagodnych odcieniach uzupełniają nóżki i uchwyty szampańskiego koloru (anoda szampańska). Lustra w tych samych kolorach co meble i energooszczędnym oświetleniem LED, będą eleganckim uzupełnieniem łazienki.

Obok światowego wzornictwa seria ?Citterio? oferuje szereg funkcjonalnych rozwiązań: asymetryczne szafki niskie oraz szafki boczne wyposażono w dodatkowe miejsce na drobiazgi. Zastosowane w szafkach szuflady łatwo się wysuwają oraz mają system cichego domykania. Funkcjonalny podział wnętrza szafek ułatwia utrzymani idealnego porządku w łazience.

Oprócz designu i praktycznych udogodnień ?Citterio? to także techniczna precyzja wykonania. Umywalki wyposażone są w elegancką, ceramiczną pokrywę odpływu. WC oraz bidety dostępne są w wersjach wiszącej lub stojącej. Deska sedesowa jest idealnie dopasowana do miski i wyposażona w system wolnego opadania. Ceramika opcjonalnie może być pokryta szkliwem KeraTect?, które ułatwia utrzymanie czystości i ma trzydziestoletnią gwarancję. Do wyboru jest dziesięć różnych umywalek o sześciu szerokościach (45, 56, 60, 75, 90, 120 cm). Umywalki można kompletować z opatentowanym systemem odpływowo-przelewowym Clou.

Seria ?Citterio? potwierdza, że włoski design jest sprawdzonym przepisem na nowoczesną, europejską łazienkę. Meble i ceramika z tej serii to propozycja dla wszystkich, którzy lubią na co dzień otaczać się pięknie zaprojektowanymi przedmiotami.

 

Produkty Kermag Design są dostępne w ofercie Sanitec KOŁO ? wiodącego producenta i dystrybutora wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #acja   #aran   #cych   #dzi   #enie   #Franc Gardiner   #jej   #jest   #kiedy   #kt   #nada