Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Szybki sposób na przedwiosenną zmianę wystroju? Kolorowa roleta

Kiedy powoli kończy się zima, rośnie nam apetyt na zmiany. Przyroda niedługo obudzi się do życia, a wraz z nią nasza potrzeba koloru i słońca. Idzie wiosna, więc naturalna staje się chęć przeprowadzenia generalnego remontu, albo chociażby przedwiosennych porządków. Przejrzyjmy zatem kilka sprawdzonych pomysłów na szybką i łatwą zmianę wystroju mieszkania.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na odmienienie wyglądu wnętrza jest przemeblowanie. Zmiana ustawienia mebli zawsze dodatnio wpływa na samopoczucie, ponieważ zyskujemy nową perspektywę i świeże spojrzenie. Czasem warto pokusić się o rewolucję i wyznaczyć nowy punkt centralny – zamiast telewizora w salonie ustawić stół, przy którym będziemy spędzać wspólnie czas, przesunąć sofę pod inną ścianę i zorganizować sobie kącik czytelniczy – zrobić coś, co przełamie nasze nawyki i zachęci do odkrywania nowych sposobów spędzania czasu.

Kolejnym pomysłem jest mniej radykalna wymiana tylko niektórych elementów – zamiast bibelotów, na regałach możemy ustawić książki, a jeśli mamy książki, to pokuśmy się o rośliny doniczkowe. W myśl zasady: nowy sezon, nowy styl i nowe inspiracje. Pochowajmy do szaf stare rzeczy, zróbmy trochę przestrzeni dla nowych pomysłów. Świetnie sprawdzi się także wymiana dekoracji i ozdób – poduszki, kapy, narzuty w soczystych kolorach na pewno dodadzą wnętrzu rumieńców. Jak uda nam się odsłonić ścianę, warto pomyśleć o małym szaleństwie geometrycznym i kolorystycznym. Wykorzystajmy cały potencjał i siłę oddziaływania barw. Pomalujmy jedną ze ścian, bądź połóżmy na niej ciekawą tapetę, albo coraz modniejszą – fototapetę.

Równie atrakcyjne, jak fototapety na ścianach, mogą okazać się rolety o wyrazistych wzorach i kolorach w oknie. Kolekcja Fantazja Dekoru marki Lotari pokazuje, jak można wprowadzić do pomieszczenia duży, odważny wzór, by dodać wnętrzu bardziej awangardowego charakteru niedużym kosztem. Jeżeli wolimy subtelniejszy efekt, możemy pokusić się o delikatniejszą formę nowoczesnego i niestandardowego zdobienia – naklejki na ścianę. Możemy skorzystać z gotowego wykrojnika, bądź stworzyć wzór samemu. Taki drobny element na pewno przykuje uwagę i odświeży stare kąty, nie wywracając jednocześnie całego wystroju do góry nogami.

Ciekawym sposobem, trochę bardziej czasochłonnym, choć również niedrogim i efektownym jest pomalowanie mebli na odważny kolor: amarant, żółty, zielony, albo stylowy biały. Jeżeli mamy więcej zacięcia, możemy sięgnąć po specjalne farby do malowania płytek i odmienić nasza kuchnię i łazienkę. Ważny jest pomysł, pomalowanie jednego elementu w oryginalny sposób z pewnością odmieni znaną przestrzeń.

Na wiosnę w naturalny sposób pozbywamy się starych, niepotrzebnych rzeczy. Im mniej, tym lepiej, ponieważ potrzebujemy dużo miejsca dla nowych inspiracji i pomysłów. Jeśli nie jesteśmy gotowi malować ścian, zawsze można wykorzystać przestrzeń okna i dzięki odpowiednim zmianom ożywić pomieszczenie. Jeżeli jesteśmy znudzeni firankami i zasłonami i chcielibyśmy zyskać trochę przestrzeni, warto pomyśleć o roletach. „Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o kolorze i wzorze, ale nie chcą wprowadzać dużych zmian w domu. Obecnie wybór rolet jest tak duży, że bez problemu wpasują się w każde wnętrze. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty” – mówi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Do robienia wiosennych porządków nie trzeba wcale dużo pieniędzy, tylko trochę inwencji i zapału. Dlatego malujmy, klejmy, montujmy i w prosty, efektowny sposób odmieńmy swoje wnętrze. Czas zacząć wybudzać się z zimowego snu!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy