Nie do szuflady

Salon i taras – doskonale zgrany duet

Warszawa, 18.04.2018 r.
Informacja prasowa

Nasz styl życia zmienia się, a wraz z nim ewolucję przechodzą nasze domy
i mieszkania. Coraz ważniejsza staje się strefa dzienna, otwarta, gromadząca wszystkich domowników i gości. Znikają bariery pomiędzy kuchnią a jadalnią, salonem a tarasem, między wnętrzem a naturą. Wspólnym mianownikiem całej przestrzeni może się stać piękna podłoga – taka sama na zewnątrz i wewnątrz domu.
Chcemy być razem, a nie osobno. Wspólnie bawić się, gotować i rozmawiać ze sobą
– niezależnie od tego, czy akurat parzymy kawę, przeglądamy gazetę czy szykujemy się do grilla. Dużą, otwartą przestrzeń chcemy urządzać w jednolity, spójny sposób. Jednym
z rozwiązań na harmonijne łączenie wnętrza domu z tarasem czy balkonem jest podłoga
o tym samym wzorze. Podłoga, która równie dobrze sprawdzi się pod dachem – w kuchni, przedpokoju, salonie – ale też będzie gotowa na deszcz, słońce i mróz.
Patent na łączenie
Płytki ceramiczne przeznaczone do wewnątrz i na zewnątrz budynków rządzą się innymi prawami. Na tarasie lub balkonie powinny doskonale znosić zmieniające się warunki atmosferyczne. Dobrze również, by nie wymagały żmudnego czyszczenia i impregnacji. Równie ważne jak funkcjonalność, są walory estetyczne podłogi – zarówno ta w salonie jak
i na tarasie powinna być piękna i ponadczasowa. Czy istnieje rozwiązanie, które spełniałoby wszystkie te warunki? Tak – przeznaczone do przestrzeni na zewnątrz budynków płytki gresowe marki Opoczno i ich – dedykowane wnętrzom – odpowiedniki.
Bogactwo wzorów i kolorów
Płytki gresowe pozwalają nam wprowadzić naturę do wnętrza i jednocześnie zamienić taras w pokój dzienny w dowolnym stylu. Dzięki dużej różnorodności wzorów i kolorów płytek,
z pewnością znajdziemy takie, które będą pasowały do naszych przestrzeni. Motywem wciąż pozostającym na topie, który doskonale wkomponuje się niemal w każdą aranżację, jest kamień. Wśród inspirowanych nim płytek z kolekcji Atakama, Slate, Stone, Sahara i Nerthus znajdziemy odcienie beżu, brązu, a także chłodniejsze szarości, aż po ciemny grafit.
Jeśli marzy nam się przestrzeń w stylu industrialnym, idealnym rozwiązaniem będą płyty gresowe o wyglądzie betonu architektonicznego, jak te z kolekcji Cemento, Dreaming, Concrete Flower, Pietra, czy Beton.
Naturalnym wyborem na taras wydają się być płytki o wzorze drewna. Idealnie odwzorowane słoje, jak te na płytach gresowych z kolekcji Wood marki Opoczno, będą pięknie korespondować z otaczającą taras naturą, wnętrzom natomiast nadadzą szyku i elegancji.

Jeszcze większa przestrzeń
Każdy metr kwadratowy jest w domu na wagę złota, warto więc stosować triki powiększające optycznie powierzchnię. W jednym z nich zasada dotyczy podłogi – jednakowe płytki od przedpokoju, poprzez kuchnię i salon aż po taras, sprawią, że przestrzeń wyda nam się większa. Nie bez znaczenia będzie ich ułożenie – jeśli płytki są prostokątne, lepiej układać je równolegle do linii padania światła.
Integralna całość
Podłoga o tym samym wzorze to kluczowe, lecz nie jedyne rozwiązanie pomagające łączyć przestrzeń o różnych funkcjach, wewnątrz i na zewnątrz domu lub mieszkania. Wybierając meble czy dekoracje na balkon i taras pamiętajmy, by były one stylistycznie spójne
z wyposażeniem sąsiadujących z nimi wewnętrznych pomieszczeń. Pomocna w utrzymaniu tego samego klimatu będzie także konsekwentnie zachowana kolorystyka.
Wspólnym mianownikiem będzie również ta sama funkcjonalność. W ciepłe dni pod gołym niebem możemy przygotowywać dania z grilla i razem z rodziną celebrować wspólne posiłki. Na tarasie więc, poza hamakiem czy rattanowym fotelem, pojawią się również stół, krzesła
i akcesoria kuchenne. W ten sposób przestrzeń na zewnątrz stanie się nie tylko integralną częścią salonu, ale także kuchni i jadalni.
Taras i balkon przez niemal pół roku mogą stanowić dodatkową, pełnoprawną powierzchnię mieszkaniową. Płyty gresowe o pięknym, ponadczasowym wzornictwie będą dla nich doskonałą bazą i jednocześnie łącznikiem z kuchnią lub salonem. Pomogą stworzyć jedną, harmonijną przestrzeń, w której z radością spędzać będziemy każdą wolną chwilę.
***
O marce Opoczno
Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych marek płytek ceramicznych w Polsce. Jej tradycja sięga 1883 roku. Przez te wszystkie lata Opoczno nie tylko dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości o pięknym designie, lecz także inspiruje
i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni.
Opoczno to stylowe płytki ścienne, modne i wytrzymałe gresy na podłogi i ściany oraz wyjątkowe płytki drewnopodobne. Kolekcje Opoczno kreują stylowe przestrzenie wewnątrz
i na zewnątrz; zarówno łazienek, salonów, kuchni, jak i tarasów, elewacji, podjazdów oraz ogrodów. Charakteryzuje je współczesny design, będący efektem połączenia zaangażowania projektantów, z pasją poszukujących pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, z oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach.
Opoczno to najwyższa jakość, którą potwierdza wieloletnia tradycja i zaufanie klientów. To także nowoczesna inspiracja, współczesny design i modny styl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy