Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Rolety PRAKTO z innowacyjnym mechanizmem Smartroll – w trosce o bezpieczeństwo maluchów

Dziecko to oczko w głowie każdego rodzica. Jego komfort i bezpieczeństwo powinno być traktowane priorytetowo przy urządzaniu lub remoncie mieszkania. Z takiego założenia wyszedł producent rolet, Franc Gardiner, opracowując na potrzeby marki

Dziecko to oczko w głowie każdego rodzica. Jego komfort i bezpieczeństwo powinno być traktowane priorytetowo przy urządzaniu lub remoncie mieszkania. Z takiego założenia wyszedł producent rolet, Franc Gardiner, opracowując na potrzeby marki PRAKTO pionierską technologię Smartroll.

Wychowanie dziecka to nie tylko źródło satysfakcji, ale także ogromna odpowiedzialność. Zapewnienie odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju malucha musi iść w parze z troską o jego bezpieczeństwo. Często nie podejmujemy odpowiednich kroków, aby eliminować potencjalne zagrożenia, jakie stwarzają przedmioty codziennego użytku znajdujące się w naszych domach. Dlaczego? Z jednej, prostej przyczyny – nie zdajemy sobie z nich sprawy.

Wbrew powszechnej świadomości, wystarczy odrobina nieuwagi i nieszkodliwe z pozoru elementy dekoracji okiennych mogą stać się przyczyną tragedii. Łańcuszki wykorzystywane przy produkcji rolet tworzą pętle, w które mogą zaplątać się pociechy bawiące się w pobliżu okien. Często zdarza się także, że maluchy wspinają się na parapet, próbując dosięgnąć sznurków. O nieszczęście nietrudno. Mimo, że problem nie doczekał się dotychczas nagłośnienia, przykłady tego typu wypadków można – niestety – mnożyć.

Wszelkie próby utrzymania brzdąca z dala od okien mijają się z celem, warto natomiast zadbać o aranżację pomieszczeń mieszkalnych w taki sposób, aby pozostawienie w nich dziecka bez opieki nie niosło ze sobą ryzyka. Jednym z rozwiązań jest zabezpieczenie rolet za pomocą dodatkowych elementów – te jednak nie są dostępne w przypadku każdego modelu i nie zawsze okazują się skuteczne czy wygodne w użyciu. Producenci marki Franc Gardiner pokusili się więc o wypracowanie znacznie praktyczniejszego rozwiązania. Na potrzeby nowej serii wykorzystującej technologię Smartroll, opatentowali innowacyjną technologię pozwalającą na zwijanie oraz rozwijanie rolety poprzez całkowite wyeliminowanie tradycyjnie stosowanego w tym celu łańcuszka.

Mechanizm wykonania produktów nowej marki uwzględnia zalecenia Komisji Europejskiej, która dostrzegając skalę problemu wydała w lipcu 2011 roku specjalny dokument „w sprawie wymogów bezpieczeństwa, jakie muszą spełniać europejskie normy, aby przeciwdziałać zagrożeniom stwarzanym dla dzieci przez zasłony wewnętrzne, zasłony okienne ze sznurkami oraz urządzenia zabezpieczające”.

A to już wiesz?  Mała sypialnia - mały problem. Łóżko na wymiar

Wprowadzony system sprężynowy Smartroll charakteryzuje także wygoda codziennego użytkowania – konstrukcja może zostać zainstalowana zarówno na ścianie lub suficie, jak i w ramie okiennej oraz znajduje zastosowanie w przypadku materiałów o różnej szerokości i grubości. Bogaty asortyment rolet Franc Gardiner pozwala na dostosowanie do indywidualnych preferencji ich rozmiaru oraz kolorystyki. Również prędkość zwijania regulowana jest samodzielnie. Niebagatelne znaczenie dla młodych rodziców ma ponadto przystępna cena oraz łatwość montażu oznaczająca oszczędność czasu – zamieszczone na stronie internetowej filmy instruktażowe nie pozostawiają miejsca na błędy.

Producenci oferują możliwość przetestowania nowej marki rolet poprzez zamówienie próbki wybranych produktów w sklepie internetowym www.e-lotari.pl. Tylko czy decyzja o zapewnieniu naszym pociechom bezpieczeństwa rzeczywiście jest trudna do podjęcia?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy