Nie do szuflady

Między dynamicznym miastem a sielskim spokojem

Między dynamicznym miastem a sielskim spokojem, czyli kilka słów o współczesnych trendach wzorniczych uchwytów meblowych

28.09.2017

Obecnie na arenie współczesnego designu współistnieją dwa całkowicie odmienne trendy, które w dużym stopniu wpływają na kompozycję nowoczesnych wnętrz. Fani dobrego wzornictwa podzielili się na miłośników minimalizmu, którzy w swoich domach szukają wyciszenia po pełnym wyzwań dniu oraz zwolenników otaczania się przedmiotami z duszą, które na każdym kroku opowiadają swoją historię. Jak w tym wszystkim odnajdują się nowoczesne linie uchwytów meblowych?

Aranżacja bardzo sauté

Pęd i chaos wielkiego miasta, kalendarz wypełniony po brzegi, walka z upływającym czasem – to rzeczywistość wielu mieszkańców tętniących życiem metropolii, których rytm dnia w dużej mierze wyznaczają służbowe obowiązki. Ilość atakujących bodźców, informacji do przyswojenia czy zadań do wykonania jest tak duża, że każdy powrót do domu bywa dla nich oddechem od szybkiego tempa dnia i doskonałą okazją do wyciszenia w domowej oazie spokoju. Potrzeba wytchnienia i dystansu przejawia się również w aranżacjach wnętrz wielkomiejskich apartamentów. Pozbawione wszelkich, zbędnych dodatków i ozdób, otulone harmonijnymi odcieniami bieli i szarości, wprowadzają do mieszkań wiele przestrzeni i powietrza, pozwalając na chwilę relaksu w nierozpraszającym i nieprzytłaczającym otoczeniu. Detal, jeśli już pojawia się w takich wnętrzach, ma być przede wszystkim funkcjonalny, ale i niebanalny wzorniczo – choć nadal oparty na prostej formie. Wśród najchętniej wybieranych kolorów królują chrom i naturalna anoda, a także mniej oczywiste rozwiązania, jak klasyczna czerń i ponadczasowa biel.

– Myśląc o nowocześnie urządzonych wnętrzach, postawmy na modne uchwyty krawędziowe, które dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie, efektownie podkreślą linię i gładkie fronty mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, oparta na najnowszych trendach rynkowych, która odnajdzie się w ultranowoczesnej zabudowie kuchennej, uzupełni współczesne i minimalistyczne meble łazienkowe czy elegancko i efektownie podkreśli linię szerokich szuflad w naszym salonie – rekomenduje Agnieszka Owczarczyk, Product Manager w firmie GTV.

Jednocześnie popularność prostych uchwytów, tak zwanych relingów, maleje z roku na rok. – Urządzając mieszkanie chcemy, aby uchwyt pełnił nie tylko funkcję użytkową, ale i ozdobną. Jest to szczególnie istotne, gdy planując mieszkanie otwieramy kuchnię tak, by stała się częścią salonu. Dlatego, chcąc zachować czystość kompozycji, wybierajmy minimalistyczne, pozbawione zbędnych ozdób uchwyty o niebanalnej linii, które nawet najprostszą szafkę przeobrażą w elegancki i zarazem efektowny mebel. Wszystko przy zachowaniu wysokich standardów funkcjonalności i ergonomii – dodaje ekspert firmy GTV.

Wnętrze pełne klimatycznych detali

Z drugiej strony mamy fanów duńskiej filozofii szczęścia, którzy docenią wszystko, co ma swoją historię, duszę i niepowtarzalny styl. Dlatego moda na angielskie czy prowansalskie kuchnie wcale się nie kończy, ale ewoluuje na coraz wyższe poziomy wyrafinowania. Ta sielskość, ciepło i spokój przejawiają się nie tylko w stylu życia, ale tym, w jaki sposób wpływa na otoczenie – atmosferę tworzą nie tylko ludzie, ale i wnętrza, a co za tym idzie przedmioty, które je wypełniają. Dlatego też w tym stylu główną rolę grają cztery elementy: miękkie, przyjemne tekstylia, klimatyczne, stylizowane dodatki, dużo jasnych, pastelowych barw otulonych naturalnym światłem oraz clue całej kompozycji – drewniane komody, szafki i witryny z nieco innej epoki.

– Na tego typu meblach idealnie sprawdzą się stylizowane uchwyty w białym macie oraz szeroko promowanym na targach we Włoszech: antycznym srebrze i surowym szczotkowanym tytanie. Bogato zdobione, postarzane, o ornamentacyjnych kształtach – niezależnie od tego, jaką linię wybierzemy, uchwyty retro będą stanowić doskonałe dopełnienie klasycznych i angielskich frontów, w pełni oddając atmosferę przeszłych epok. Z drugiej strony warto przyjrzeć się szerokiej gamie tradycyjnych gałek, zwłaszcza tych wykończonych porcelaną z romantycznym, delikatnym, kwiatowym printem lub subtelnie postarzanych efektem szczotkowania, będących przepiękną ozdobą komody, sekretarzyka czy nocnej szafki – poleca Agnieszka Owczarczyk.

Niezależnie czy lubimy nieco surowy i ascetyczny minimalizm, czy nasze wnętrza pełne są ciepłego, swojskiego klimatu, nawet najmniejszy detal potrafi w dużym stopniu wpłynąć na odbiór całej kompozycji. Śmiało eksperymentujmy z nowoczesnymi uchwytami meblowymi, bo dzięki nim współczesny design z rozmachem wchodzi na salony!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #Beds   #cej   #ciu   #codziennego   #dnia   #doskonale   #hellip   #jest   #kolekcja   #kszo