Wystawy Wystrój mieszkania

Lato na stole przez cały rok!

27.07.2016

Lato na stole przez cały rok!

Lato zawsze mija za szybko. Ledwo zdążymy nacieszyć się smakiem świeżych truskawek, malin i szparagów, a już przychodzi czas szarugi i powrotu standardowego menu. Jednak zamiast widzieć kobiałkę do połowy pustą należy wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać potencjał tej pory roku do stworzenia antidotum na jesienną chandrę. Stwórz własny przepis na lato trwające cały rok.

Odkryj tajemnice rodzinnych receptur na przetwory i urządź w swojej kuchni wytwórnię smaku lata. Nie musisz martwić się o obróbkę składników na przetwory, gdyż z pomocą w tym zakresie spieszą liczne akcesoria kuchenne. Poręczna szypułkownica do truskawek ułatwi pracę, a drylownica do jabłek i gruszek okaże się niezastąpionym pomocnikiem.

Przygotuj wyparzone słoiki oraz karafki, w których poukrywasz sezonowe owoce w różnej formie. Poza standardowymi słoikami z odzysku wykorzystaj parę ozdobnych słoiczków z tłoczonymi wzorami, które wypełnione po brzegi aromatem lata, posłużą jako upominek dla bliskich. – Domowe przetwory poza smakowymi doznaniami mogą bowiem również cieszyć oko – stanie się tak, gdy do oznaczenia stylowych szklanych naczyń użyjesz naklejanych etykiet z miejscem do wypisania nazwy przetworu. W ten sam sposób podpiszesz nalewki, soki oraz syropy zamknięte w szczelnych buteleczkach z klasyczną zatyczką. Dobierz również szklaneczki pasujące do butelki i zachwyć gości częstowanych domowymi wyrobami wyjątkową dbałością o szczegóły – podkreśla stylista marki à Tab. Jeśli planujesz przyrządzić sok dla większej ilości osób zrezygnuj z litrowych butelek i wykorzystaj duży, pięciolitrowy słoik z kranikiem, który poza swoją główną funkcją będzie również pełnił rolę ozdoby. W jego przezroczystym wnętrzu możesz umieścić całe owoce lub ich cząstki oraz zioła, tworząc element wakacyjnej aranżacji stołu lub barku nawet w środku zimy.

Im wcześniej pomyślisz o wykorzystaniu szerokiej gamy sezonowych owoców tym łatwiej będzie Ci zdobyć wszystkie potrzebne do letnich przetworów składniki. Pamiętaj, że ich dostępność jest uzależniona od pogody, dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu. Ukrycie skarbów lata w szkle pozwoli Ci na przywołanie wakacyjnych wspomnień i niemal poczucie ciepła letniego słońca o każdej porze roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy