Aktualności Wystawy

Galeria Dizajn BWA Wrocław rozpoczęła ?Noworoczne Postanowienia?

Informacja prasowa Warszawa, 11 lutego 2014r. Największy producent styropianu mecenasem wydarzeń artystycznych ?Uwolnij swoje postanowienia? z Termo Organiką Galeria Dizajn ? BWA Wrocław rozpoczęła ?Noworoczne

Informacja prasowa
Warszawa, 11 lutego 2014r.

Największy producent styropianu mecenasem wydarzeń artystycznych
?Uwolnij swoje postanowienia? z Termo Organiką

Galeria Dizajn ? BWA Wrocław rozpoczęła ?Noworoczne Postanowienia?, czyli cykl wydarzeń artystycznych m.in. warsztaty, spotkania i działania twórcze angażujące widzów do uwolnienia własnych noworocznych postanowień. Mecenasem imprezy została Termo Organika m.in. dostarczając swój super ciepły, srebrnoszary styropian do oryginalnej instalacji artystycznej.

Noworoczne Postanowienia to cykliczny projekt realizowany w galerii Dizajn ? BWA Wrocław na początku każdego roku. W zaaranżowanej przestrzeni galerii jako otwartej pracowni odbywają się w dniach 7-28 lutego warsztaty, wykłady, spotkania i działania twórcze, które eksplorują nowe trendy i perspektywy dla wybranej dyscypliny dizajnu. Idea całego projektu nawiązuje do teorii Czarnego Łabędzia, twierdzącej, że co jakiś czas pojawia się zaskakujące wydarzenie, które ma niezwykłą moc oddziaływania i może znacząco wpłynąć na rzeczywistość. W logo Noworocznych Postanowień zaprojektowanym przez Jakuba Stępnia (Hakobo), pojawia się zatem czarne skrzydło.

W piątek 7 lutego odbyła się inauguracja Noworocznych Postanowień 2014, podczas której została otwarta prezentacja plakatów do wystaw, które zostały wybrane przez znane studio projektowe Fontarte. W tym roku tematyka cyklu .Dizajn krytyczny ? mówi Katarzyna Roj, kierowniczka galerii Dizajn ? BWA Wrocław i pomysłodawczyni projektu- staje się inspiracją dla projektantów do działań na rzecz małych społeczności, kontrolowaniu procesów produkcji i wspieraniu sprawiedliwego handlu.

?Uwolnij swoje postanowienia?, to szczególne działanie performatywne, angażujące widzów, przygotowane przez studentów ASP. Specjalna instalacja złożona z kostek unikatowego, szarego styropianu Termo Organiki, została przymocowana do sufitu i podłogi za pomocą naciągniętego gumosznurka. Podczas otwarcia wernisażu goście zapisywali swoje postanowienia noworoczne na kostkach następnie “uwalniali” je od mocowania na podłodze. Zapisane postanowienia powędrowały pod sufit tworząc w ten sposób podwieszoną instalację w centralnym punkcie galerii.

A to już wiesz?  Jak mądrze zaplanować zakupy?

– Cieszymy się bardzo, że możemy być mecenasem tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia organizowanego przez BWA Wrocław. Nie jest to pierwszy i na pewno nie ostatni raz kiedy Termo Organika angażuje się w promocję sztuki, organizując bądź wspierając oryginalne wydarzenia artystyczne. – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki- Byliśmy organizatorami ogólnopolskich konkursów jak m.in. ?Sztuka w kropki?, ?Gaudi Projekt? czy ?Wałęsa – największy polski styropianowiec?. Organizowaliśmy rzeźby w plenerze oraz wspieraliśmy działalność młodych twórców. We Wrocławiu pomogliśmy w realizacji ?aktywnego wernisażu? pt. ?Uwolnij swoje postanowienia?.

W ramach projektu przez cały miesiąc odbędą się liczne warsztaty i spotkania, skupiające się na praktycznej stronie dizajnu. Będzie można poćwiczyć projektowanie plakatów, dowiedzieć się, jak przygotować portfolio prac, które w sposób skuteczny przekonają klientów czy też nauczyć się więcej o tworzeniu wystaw o dizajnie. W ramach słynnego już cyklu warsztatów 3D, czyli Dizajn Dla Dzieci przygotowano specjalne spotkanie, w czasie którego najmłodsi będą mogli przygotować katalog do prezentowanej wystawy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: http://www.bwa.wroc.pl lub www.facebook.com/NoworocznePostanowienia

Noworoczne Postanowienia 2014 Dizajn - BWA Wrocław-001-2014-02-11 _ 20_15_05-75

Otwarcie projeku Noworoczne Postanowienia 2014 w galerii Dizajn-002-2014-02-11 _ 20_15_02-75

Uwolnij swoje marzenia, kostki szarego styropianu Termo Organiki-003-2014-02-11 _ 20_14_59-75

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy