Nie do szuflady

Grzejniki, które chłodząGrzejniki, które chłodzą

Grzejniki, które chłodzą

Istnieją grzejniki, które dzięki połączeniu z pompą ciepła, w 100% ogrzewają za pomocą energii odnawialnej, natomiast podczas lata chłodzą pomieszczenie. Jednak podczas bardzo mroźnych zim, ich pracę wspomogą 2 oddzielne elementy grzewcze, a także wydajny i cichy wentylator.

Grzanie lub chłodzenie.
Panama pracuje w systemie rewersyjnym, który umożliwia automatyczne przejście, z trybu grzania do trybu chłodzenia i odwrotnie. Gwarantuje on komfort na najwyższym poziomie, przez cały rok, tj. ciepło zimą, a latem chłód.

Ten dynamiczny grzejnik rewersyjny wyposażono w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do pompy ciepła. Dzięki temu może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. W trybie chłodzenia grzejnik pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

Jednak urządzenie przeznaczone jest do współpracy także z innymi nowoczesnymi, niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jak np. kocioł kondensacyjny, jako bardziej alternatywa dla ogrzewania podłogowego.

Energia odnawialna.
Podczas pracy w trybie Eko, 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, która produkowana jest przez współpracującą pompę ciepła. Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 30% energii, gdyż zapewnia 70% odzysk ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

Gdy pompa ciepła nie wystarczy.
Jednak, aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, urządzenie wyposażono w 2 oddzielne elementy grzewcze:
– główny wykonany z aluminium
– folię grzewczą, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.
Dzięki dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę, w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza.

Wydajny i cichy wentylator.
Osiągnięcie wybranej temperatury, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia, możliwe jest dzięki bardzo wydajnemu wentylatorowi, który w tym celu dostosowuje swoją prędkość. Jednak mimo wytwarzania dużych ilości ciepła, wentylator jest cichy. Pracując w trybie Quiet, minimalizujemy poziom hałasu do poziomu < 21 dBA, co umożliwia montaż urządzenia w sypialni. Sterowanie aplikacją mobilną. System Cozytouch umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzenia z poziomu aplikacji mobilnej, możemy więc: - kontrolować parametry pracy i bieżące koszty związane z eksploatacją - wyświetlać zużycie energii i kwotę zaoszczędzoną na ogrzewaniu - zarządzać opcjami ogrzewania w czasie nieobecności. Dzięki temu użytkownik może zaoszczędzić, w skali roku, 25% energii. Grzejnik z oferty Atlantic Polska posiada samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który zbiera i analizuje dane o swej pracy. Dlatego umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii w skali tygodnia. Model 500 ma moc 954W, jego cena wynosi 2 337 zł. Z kolei model 1000, o mocy 1905W, kosztuje 2 583 zł. Link do zakładki nt. Panama https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-rewersyjny/panama/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #kt   #open space   #oraz   #pracy   #tak