Wiadomości branżowe

Znamy laureatów konkursu IMS4YOUNG

Druga edycja konkursu IMS4YOUNG dobiegła końca. W najbliższy piątek w Bydgoszczy odbędzie się uroczystość, podczas której zwycięzcy odbiorą nagrody i wyróżnienia.Konkurs organizowany przez Grupę IMS adresowany jest do adeptów sztuki projektowania. Tematem tegorocznej edycji było stworzenie projektu koncepcyjnego sofy lub zestawu mebli tapicerowanych, dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa – partnera drugiej edycji konkursu.Poza wartościami projektowymi, takimi, jak oryginalność, nowatorstwo koncepcji i walory estetyczne, jury oceniało także funkcjonalność i przeznaczenie mebla oraz możliwość rozbudowania kolekcji o inne elementy.Wyobraźnia projektowa młodych ludzi drugi rok z rzędu zaskoczyła jury, które nie miało łatwego zadania. Prace konkursowe oceniało jury w składzie:- Prof. Marek Owsian – Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu- Marek Hryniewicki – Redaktor naczelny miesięcznika BIZNES Meble.pl- Jochen Gräwe – Product Designer- Joanna Zawadzka  – Redaktor prowadząca Czas na wnętrze- Lars Vogel – R&D Manager Upholstery- Jarosław Szurpicki –

Druga edycja konkursu IMS4YOUNG dobiegła końca. W najbliższy piątek w Bydgoszczy odbędzie się uroczystość, podczas której zwycięzcy odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Konkurs organizowany przez Grupę IMS adresowany jest do adeptów sztuki projektowania. Tematem tegorocznej edycji było stworzenie projektu koncepcyjnego sofy lub zestawu mebli tapicerowanych, dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa ? partnera drugiej edycji konkursu.

Poza wartościami projektowymi, takimi, jak oryginalność, nowatorstwo koncepcji i walory estetyczne, jury oceniało także funkcjonalność i przeznaczenie mebla oraz możliwość rozbudowania kolekcji o inne elementy.

Wyobraźnia projektowa młodych ludzi drugi rok z rzędu zaskoczyła jury, które nie miało łatwego zadania. Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

– Prof. Marek Owsian ? Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

– Marek Hryniewicki ? Redaktor naczelny miesięcznika BIZNES Meble.pl

– Jochen Gräwe ? Product Designer

– Joanna Zawadzka  ? Redaktor prowadząca Czas na wnętrze

– Lars Vogel ? R&D Manager Upholstery

– Jarosław Szurpicki ? Specjalista ds. marek Etap Sofa i NewLook

– Katarzyna Gliszczyńska ? Design Manager

Kompromis został osiągnięty, jury wyłoniło autorów najlepszych projektów tegorocznej edycji:

Miejsce I ? Łukasz Paszkowski, projekt SELLE

Miejsce II ? Katarzyna Szczesna, projekt OLDMOD

Miejsce III ? Agnieszka Klimowicz, projekt NOMIKO

Poza nagrodą pieniężną (5 tys. PLN), zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje możliwość wyjazdu na prestiżowe targi 100%Design, które odbędą się w Londynie, we wrześniu 2014. ? Na tym nie kończy się opieka Grupy IMS nad młodymi zdolnymi ? mówi Patrycja Szambowska, Specjalista ds. Komunikacji Grupy IMS. ? Zdobywcę tytułu Grand Prix zapraszamy do bydgoskiego działu R&D Grupy IMS i czynnego udziału w procesie tworzenia prototypu zwycięskiego projektu ? dodaje Patrycja Szambowska.

Pozostałe nagrody to:

– 3 tys. PLN ? wyróżnienie I stopnia

– 2 tys. PLN ? wyróżnienie II stopnia

Wszystkie wyróżnione projekty będą prezentowane na łamach prasy i portali internetowych.

A to już wiesz?  Rewolucja pod prysznicem

Zwycięzcy będą mieli okazję osobiście odebrać nagrody i gratulacje podczas uroczystości, która odbędzie się w piątek, 27 czerwca, w siedzibie spółki IMS Sofa ? przy ul. Bydgoskiej 50 w Bydgoszczy. ? Zwycięskie  prace zaskakują świeżym, odważnym spojrzeniem, ale i dużą łatwością łączenia rozmaitych stylistyk i czerpania z różnych źródeł. To wartości, których u projektantów szuka Grupa IMS ? dodaje Patrycja Szambowska.

Patronat medialny nad konkursem obieli: Biznes Meble.pl, Czas na wnętrze, Designteka, Dobrze Mieszkaj, Foorni, Infoarchitekta.pl, Meblarstwo.pl, Meble.pl, Meble Plus, Student.pl, Wnętrzarstwo.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło IMS GROUP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy