Wystrój wnętrz

Zimny jak głaz, nieruchomy jak skała

Zimny jak głaz, nieruchomy jak skała
Informacja prasowa Trwać w ruchu jak… skała “Zimny jak głaz”, “nieruchomy jak skała” – kto z nas nie zna tych przysłów? W ich obliczu trudno

Informacja prasowa

Trwać w ruchu jak… skała

“Zimny jak głaz”, “nieruchomy jak skała” – kto z nas nie zna tych przysłów? W ich obliczu trudno jest sobie wyobrazić jak chłodny i twardy kamień może się odnaleźć w aranżacji wnętrza, w którym chcemy odpocząć i czuć się dobrze. A jednak, są takie rysunki skał, które przeczą tym powszechnym opiniom o kamieniu i pokazują jego inne oblicze. Jednym z nich jest Lavant – nowy, inspirowany marmurem dekor Interprint.

Juz na pierwszy rzut oka, pochodzący z tegorocznej kolekcji “Six Pack” dekor Lavant zaskakuje dynamizmem i płynnością kolorystycznych przejść. Rysunek ten, choć nieruchomy jak skała, którą pokazuje, wydaje się pozostawać w stałym ruchu. Permanentnie transformuje się, odkrywając przed widzem coraz to nowe detale. Jasne i ciemne elementy, nieregularne i niczym nieujarzmione nieustannie się przenikają. Jak fale fascynują i przyciągają wzrok na dłużej.
Wrażenie to pogłębia specyficzne, dość rzadko stosowane ułożenie wzoru nie horyzontalnie czy wertykalnie, ale po przekątnej (pod kątem 45 stopni). Dzięki temu zabiegowi, kolorystyczne linie w dekorze Lavant zdają się płynąć. Jak woda w górskich potokach raz pędzą niemal pionowo, innym razem zatrzymują się na jakiejś przeszkodzie wyłaniającej się z odmętów rysunku, a w jeszcze innym miejscu delikatnie omijają ją, jakby otulając miękkimi falami. Wrażenie to pogłębia niezwykle intensywne biało – szare współgranie kolorów.

Lavant to doskonała propozycja nie tylko na kuchenne blaty, czy parapety. Ta wariacja na temat naturalnego marmuru, świetnie odnajduje się również na innych elementach meblowej zabudowy. Śladem trendów rodem z mediolańskich targów, pojawić się może na frontach szafek – i to zarówno w kuchni, jak i na przykład… w salonie. Wrażenie z pewnością wywrze jako blat stołu, czy stolika kawowego, albo element szykownej toaletki.
www.interprint.com

A to już wiesz?  Ciepło i przytulnie na jesień

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy