Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Zaciemnianie na żądanie

Wiosna i lato to najbardziej wyczekiwane pory roku. Coraz dłuższe dni i zmiana czasu z zimowego na letni sprawiają, że w tym okresie słońce towarzyszy nam od wczesnych godzin porannych i nierzadko bywa bardzo intensywne, a nawet? uciążliwe.

Wiosna i lato to najbardziej wyczekiwane pory roku. Coraz dłuższe dni i zmiana czasu z zimowego na letni sprawiają, że w tym okresie słońce towarzyszy nam od wczesnych godzin porannych i nierzadko bywa bardzo intensywne, a nawet? uciążliwe. Podpowiadamy, jak zapewnić sobie w mieszkaniu kojący cień i sprawnie zarządzać światłem.

Co za dużo, to nie zdrowo

Nawet najwięksi miłośnicy opalania i wczesnowiosennego słońca potrzebują chwili wytchnienia w domowym zaciszu. Duże przeszklone okna i jasne wnętrza trudno w sposób estetyczny odciąć od popołudniowego, rażącego światła. Ciężkie zasłony wychodzą z mody, zaś żaluzje często nie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach. Kompromisem aranżacyjnym i funkcjonalnym stają się dziś rolety, które wpuszczają do pomieszczania optymalną ilość słońca, a do tego stanowią doskonały element dekoracyjny każdego mieszkania.

Żar tropików? Nie w mieszkaniu

Mimo że przebywanie na słońcu pomaga organizmowi wytwarzać witaminę D i wpływa dodatnio na nasze samopoczucie, jego nadmiar może prowadzić do osłabienia i znużenia. Po długotrwałym przebywaniu na słońcu warto się schronić w przyjemnie chłodnym i odpowiednio zacienionym mieszkaniu. Nieoceniona staje się także możliwość odcięcia się od rażących promieni i zaciemnienie pomieszczenia w odpowiednim stopniu ? zwłaszcza, jeśli nasze mieszkanie znajduje się od strony południowej. ? Dzięki odpowiedniej strukturze tkaniny, rolety zaciemniające po zasłonięciu zapewniają stuprocentowe odcięcie od światła. Gumowa powłoka pokrywająca zewnętrzną warstwę rolety nie przepuszcza promieni słonecznych, dzięki czemu pokój się nie nagrzewa ? tłumaczy Liliana Kiekis Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Zaciemniaj kiedy trzeba

Rolety to także idealne rozwiązanie dla wszystkich pracujących w domu. Dzięki możliwości regulowania wysokości, na której roleta się znajduje, możemy tak przygotować miejsce pracy z komputerem, aby uniknąć rażącego słońca świecącego nam prosto w oczy. System CLEVER SPRING pozwala na szybką i łatwą zmianę położenia rolety, dzięki czemu przemieszczanie się słońca w ciągu dnia nie stanowi problemu i możemy się przed nim zasłonić o każdej porze.

A to już wiesz?  Dekoral wyróżniony tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2012

Ci, którzy nie szukają aż tak definitywnych rozwiązań mogą zdecydować się na rolety transparentne o grubszym splocie tkaniny, które nie odcinają dopływu promieni słonecznych, ale filtrują je tak, że światło w pomieszczeniu jest rozproszone i łagodne. Rolety transparentne sprawdzają się w pokojach usytuowanych od wschodu i zachodu, do których słońce bezpośrednio dostaje się tylko w określonych godzinach.

Wiosną i latem podczas spacerów na świeżym powietrzu należy łapać każdy promień dobroczynnego słońca. W mieszkaniu niech odpowiednio dopasowane do potrzeb domowników rolety wyłapują je za nas i pozwolą spokojnie spać do południa, pracować o każdej porze dnia i cieszyć się chwilą wytchnienia od wakacyjnych upałów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy