Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Wakacyjny remont łazienki ? wymiana starego grzejnika

Okres letni to dla jednych wakacyjny wypoczynek, a dla innych –intensywne prace remontowe. Mając chwilę wolnego czasu, można przeprowadzić prace, na które nie pozwalają codzienne obowiązki. Jak szybko odmienić łazienkę i stworzyć nowy wystrój, który będzie służył kolejne lata, a przy tym efektywnie zmodernizować wnętrze? Wymiana grzejnika przyniesie zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne.

Jednym z pomysłów na odświeżenie wystroju i unowocześnienie łazienki jest wymiana starego grzejnika. Nowoczesna forma grzejników drabinkowych, a także szeroki wybór kolorów pozwolą nam odmienić łazienkę nie do poznania. Skorzystamy na tym podwójnie, ponieważ nowy grzejnik łazienkowy o konstrukcji drabinki można wykorzystywać do suszenia prania, a dzięki specjalnie przystosowanym akcesoriom zyskujemy dodatkową przestrzeń do wieszania ręczników i szlafroków. Praktycznym i ekonomicznym powodem do wymiany tego elementu jest poprawa regulacji temperatury w pomieszczeniu. Nowoczesne i sprawne termostaty są nieocenione w zarządzaniu ciepłem, a tym samym przekładają się na rachunki, które przychodzi płacić jesienią i zimą.

O czym trzeba pamiętać podczas wymiany starego grzejnika na nowy? „W grzejnikach żeliwnych, często spotykanych w starych instalacjach, woda doprowadzana jest z boku, a króćce przyłączeniowe są rozstawione w odległości 50 cm. Żeby nie przysparzać sobie dodatkowych problemów związanych z przebudową instalacji, powinniśmy wybrać grzejnik z podłączeniem bocznym, o takim samym rozstawie przyłączy” – radzi inż. Piotr Polachowski, Konstruktor technolog z firmy Instal-Projekt.

Okres letni to idealny czas na demontaż, ponieważ instalacja centralnego ogrzewania jest wyłączona. Wymianę grzejnika powinniśmy powierzyć instalatorowi, który pomoże wybrać odpowiednią moc potrzebną do ogrzania łazienki, a także profesjonalnie zajmie się robocizną.

W ofercie Instal-Projektu znajduje się kilka modeli grzejników z podłączeniem bocznym – w zależności od stylu łazienki i potrzeb domowników, można wybrać model STANDARD lub SAHARA z wysuniętymi rurkami, które zwiększą efektywność suszenia. Jeśli szukamy czegoś, co nada łazience niepowtarzalności, warto rozważyć model STICK. Dzięki swojej awangardowej, kwadratowej formie sprawi, że łazienka nabierze nowoczesnego, designerskiego charakteru. Każdy z tych modeli dostępny jest w palecie 37 kolorów, co pozwala przełamać schemat „białego montażu” i ożywić wnętrze zdecydowanym kolorem.

Wokół jednego kolorowego elementu, niedużym kosztem można zbudować ciekawą kolorystycznie aranżację. Odpowiednio dobrane dodatki: ręczniki, gadżety, akcesoria łazienkowe sprawią, że wystrój nabierze całkiem nowego, energetycznego wyrazu, który wynagrodzi trud wakacyjnego remontu podczas jesiennych i zimowych miesięcy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy