Wiadomości branżowe

Ulubione wzory Polaków? na roletach

Klasyczna elegancja jest ponadczasowa, ale trendy zmieniają się co sezon. Jak w tych wszystkich zawirowaniach odnajdują się Polacy? Co najczęściej wybierają do swoich domów, co lubią, a czego się boją w aranżacji wnętrz? Swoimi uwagami dzielą się przedstawiciele firmy Franc Gardiner ? wiodącego producenta rolet w Polsce.

Na aranżację wnętrza składa się kilka elementów ? określony, dominujący styl, wizja, osobowość i charakter właściciela oraz wpływ aktualnych trendów, który przejawia się w dostępnej ofercie rynkowej. Nie da się ukryć, że Polacy ciągle szukają swojego stylu i w większości wnętrza polskich domów zachowują neutralny charakter. Stonowane barwy, proste i funkcjonalne wzornictwo oraz delikatne akcenty dekoracyjne to wspólny mianownik naszych czterech kątów. ?Ciągle jeszcze najczęściej wybieramy gamę kolorów klasycznych. Są to głównie kolorystycznie neutralne beże i brązy z delikatnymi wzorami czerpanymi z natury: kwiaty, bądź liście. Popularne są również pastelowe odcienie, które idealnie uzupełniają większość aranżacji i pasują niemal do każdego wystroju? – mówi Kamila Prałat, specjalista ds. marketingu firmy Franc Gardiner.

W upodobaniach Polaków widać jednak zmianę. Rosnąca świadomość wnętrzarska, popularyzowana przez prasę tematyczną i coraz popularniejsze programy dekoracyjne, a także otworzenie się na dynamiczne zmiany w światowych trendach buduje świadomość i poczucie stylu. Szukamy nowych rozwiązań i coraz chętniej sięgamy po śmiałe i odważne pomysły. ?Powoli zaczynamy ożywiać przestrzeń i przełamywać aranżacje intensywnymi kolorami. Coraz większą popularnością cieszą się czerwienie ? w eleganckiej wersji bordo, jak i energetycznym, karminowym odcieniu. Karierę robią również zielenie, pomarańcze i fiolety, ale ciągle jeszcze boimy się aranżacji z wykorzystaniem czerni i bieli? ? zauważa Kamila Prałat.

Jeśli chodzi o wzornictwo, tu również zapanowało pewne ożywienie. Poza klasycznymi, eleganckimi i delikatnymi wzorami szukamy czegoś bardziej dekoracyjnego. ?Duża popularnością cieszy się kolekcja Fantazja Decoru Microllo, którą charakteryzują odważne zastawienia kolorystyczne i nietypowe wzornictwo. Obecnie roleta przestaje być tylko osłoną chroniąca przed słońcem, a staje się pełnoprawną częścią wystroju mieszkania? ? podsumowuje przedstawiciel firmy Franc Gardiner.

Przyglądając się decyzjom zakupowym Polaków można powiedzieć, że ciągle eksperymentujmy i szukamy odpowiedniego dla siebie środka wyrazu, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Śmiało można jednak zauważyć, że w swoich decyzjach jesteśmy coraz odważniejsi, a nasze aranżacje zaczynają nabierać kolorów, otwierają się na nowe rozwiązania i aktualne trendy wnętrzarskie, przez co stają się coraz bardziej awangardowe. Może wiosna zachęci nas do dalszych eksperymentów?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Almi Decor   #Dekoral Fashion   #enia   #home amp   #metamorfoz   #Metamorfozy   #mieszkania   #Modne Metamorfozy   #nawi   #nie   #oraz