Wiadomości branżowe

Plac Unii ?bardzo dobrze? oceniany

Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”. Inwestorzy kompleksu biurowo–handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI,

Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”. Inwestorzy kompleksu biurowo–handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI, realizują projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego, w której można zyskać notę od „wystarczającej” po „doskonałą.” W audycie Placu Unii, aspirującego do oceny „bardzo dobrej”, zostanie wziętych pod uwagę ponad 80 kryteriów dotyczących zmniejszenia wpływu budynku na otoczenie oraz optymalizacji warunków panujących w jego wnętrzu.

– Prestiżowa lokalizacja tego projektu to wysoko ustawiona poprzeczka. Budujemy
w ostrej granicy działki otoczonej przez budynki mieszkalne. Stawiamy obiekt, który ma szansę stać się jednym z symboli nowoczesnej Warszawy. Chcemy zapewnić swoim klientom najwyższej jakości powierzchnie komercyjne. Jednocześnie kładziemy nacisk na odpowiedzialne prowadzenie procesu deweloperskiego. BREEAM potwierdzi efektywność naszych wysiłków – mówi Marc Lebbe, członek zarządu Liebrecht & wooD.

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.: zarządzanie obiektem, zużycie wody, energii i emisji CO2, zastosowanie materiałów budowlanych o minimalnym wpływie na środowisko, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne w świetle redukcji emisji CO2, zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia i minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

Wśród zaplanowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyróżnić można m.in.: czujniki przecieków wody, kontrolę nasłonecznienia, monitoring jakości powietrza, obniżoną poniżej 35 dB wydajność akustyczną budynku oraz kontrolę intensywności świetlnej po zmroku.

– Należy pamiętać, że deweloper nie powinien ograniczać swojego myślenia do samego procesu budowy. Równie ważne jest dalsze „życie” budynku: jego efektywność, koszty eksploatacji a nawet to, jak będzie wyglądał po kilku latach użytkowania. Na tym właśnie polega „inna wizja nieruchomości”, która stanowi dewizę naszej firmy – dodaje Marc Lebbe.

A to już wiesz?  Kolory na wybiegu ? Dekoral Fashion wprowadza 16 nowych barw satynowych

Certyfikat BREEAM z wysoką notą oznacza szereg korzyści dla inwestorów, użytkowników obiektu oraz środowiska. Wśród najistotniejszych profitów wymienić należy: odpowiedzialnie prowadzony proces inwestycyjny, niższe koszty eksploatacyjne, wysoką wydajność energetyczną budynku, zmniejszenie zużycia mediów i podniesienie wartości inwestycji oraz zdrowe środowisko pracy. Obecność w obiekcie certyfikowanym jest również swego rodzaju podkreśleniem proekologicznej i odpowiedzialnej postawy firmy.

– Plac Unii to pierwszy z naszych projektów, dla którego ubiegamy się o ten prestiżowy certyfikat. Już niedługo rozpoczynamy kolejną inwestycję, która będzie szła o krok dalej, zdobywając najwyższy poziom certyfikacji BREEAM i spełniając standardy zielonego budownictwa. W ten sposób coraz aktywniej realizujemy naszą misję zrównoważonego rozwoju i tworzenia nieruchomości z wizją, pasją i troską o całe środowisko – podsumowuje Marc Lebbe.

***

Informacje o certyfikacje BREEAM:

BREEAM to europejska metoda certyfikacji budynków stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment). System certyfikacji projektów BREEAM jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu w Europie. Dotychczas certyfikacji metodą BREEAM poddanych zostało ponad 200 tysięcy budynków na całym świecie.

Certyfikat BREEAM opiera się na ocenie budynku w następujących kategoriach:

  • 12 procent – procedury zarządzania obiektem
  • 6 procent – zużycie wody
  • 19 procent – zużycie energii i emisja CO2
  • 12 procent – wpływ użytych materiałów na środowisko
  • 15 procent – wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników
  • 8 procent – lokalizacja i rozwiązania komunikacyjne w świetle redukcji emisji CO2
  • 8 procent – zarządzanie odpadami
  • 10 procent – zagospodarowanie przestrzeni – dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia
  • 10 procent – minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

###

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur.

A to już wiesz?  Nastrojowe ciepło ? nowa kolekcja ekranów od Instal-Projektu

Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 m2, w Placu Unii, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 m2. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej:

www.placunii.pl oraz stronach inwestorów:

www.liebrecht-wood.pl oraz www.bbidevelopment.pl

Zapraszamy również na http://www.facebook.com/PlacUnii

Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Wysokie walory architektoniczne zrealizowanych projektów, znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów, w tym jury nagrody CEE Retail Awards 2009 za projekt Fashion House Outlet Centre Warsaw. W kwietniu 2009 r. firma odebrała także nagrodę „Dewelopera Roku” w Rumunii na Europa Property SEE Real Estate Awards. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg.

BBI Development NFI S.A. jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się unikatową, prestiżową lokalizacją. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser). Ostatnią oddaną inwestycją jest budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie – Dom na Dolnej. BBI wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam realizować będzie projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, połączony z wyjściem ze stacji Metra.

A to już wiesz?  Kuchnia w stylu rustykalnym

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy