Wystrój wnętrz

Odmień swoje wnętrza z wykładziną dywanową

Odmień swoje wnętrza z wykładziną dywanową
29.10.2018 r. Wykładzina dywanowa wywołuje pozytywne reakcje w naszym umyśle – to fakt! Według przeprowadzonych badań rodzaj podłogi wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Jak przeistoczyć

29.10.2018 r.
Wykładzina dywanowa wywołuje pozytywne reakcje w naszym umyśle – to fakt! Według przeprowadzonych badań rodzaj podłogi wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Jak przeistoczyć tę wiedzę w modne i przytulne wnętrze?
W trakcie badań dotyczących wizerunku wykładzin dywanowych, przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i producentów wykładzin, okazało się, że podłoga jest jednym z ważniejszych elementów oddziałowujących na nasz dobry nastrój w domu. Badania opierające się między innymi na metodzie EEG (pomiar przepływu fal mózgowych) potwierdziły bezpośredni związek wykładzin dywanowych z odczuwaniem pozytywnych emocji, takich jak stan relaksu czy rozmarzenia.
Ponad połowa badanych kobiet stwierdziła, że miękka powierzchnia podłogowa gwarantuje uzyskanie ciepłego efektu wnętrza, a 55% ankietowanych podkreśliło, że jest to idealne rozwiązanie w sypialni. Puszysta struktura wykładziny według niemalże 75% respondentów zapewnia komfort pod stopami podczas wstawania z łóżka. Kolejne pomieszczenie, w którym równie chętnie montujemy miękkie pokrycie, to pokój dziecięcy (prawie 34%). Według niespełna 90% badanych, takie rozwiązanie zapewnia najmłodszym większe bezpieczeństwo.
Jednym z głównych motywów przy podejmowaniu decyzji o zakupie wykładziny jest chęć uzyskania przytulnej, domowej atmosfery (72%). Nie mniej istotne jest również ocieplenie pomieszczenia, co zgodnie podkreśliło prawie 80% respondentów. Mając taką wiedzę,
w oparciu o panujące trendy można stworzyć wyjątkową i bezpieczną przestrzeń.
Eksplozja kolorów…
Żółć, pomarańcz i czerwień, a może chłodny granat lub fiolet? Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej wykładzin dywanowych można urządzić każde pomieszczenie według swoich zindywidualizowanych upodobań. Popularny styl block color, to propozycja dla odważnych osób, chcących wyrazić własną osobowość poprzez wnętrza. Za pomocą gry barw, w prosty
i niedrogi sposób, da się zróżnicować funkcje jednego pokoju, nadając mu zupełnie inny charakter. Miękkie pokrycie podłogowe to nietuzinkowy sposób na odświeżenie każdej przestrzeni. Wystarczy jeszcze tylko kilka elementów dekoracyjnych, by stworzyć nową, rozrywkową i energetyzującą strefę odpoczynku.
Mocne barwy to też dobra propozycja dla najmłodszych – ciepła kolorystyka wykładziny dywanowej wywołuje u dzieci radosne emocje, a jej miękkie runo chroni przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami.
…lub sprawdzona klasyka!
Dla zwolenników ponadczasowych, naturalnych i delikatniejszych w swym wyrazie wnętrz polecane są mniej intensywne barwy. Biele, beże i szarości to doskonała baza, a zarazem uzupełnienie większości aranżacji. Jasne, neutralne wykładziny dywanowe nadają pomieszczeniom niepowtarzalną świeżość, a organiczne surowce, takie jak wełna, gwarantują użytkownikom bliskość z naturą. Taka harmonia w sypialni czy w salonie zdecydowanie pomaga w odpoczynku. − Podłoga w delikatnym odcieniu szarości czy beżu doskonale sprawdzi się w nasłonecznionym wnętrzu – nada mu lekkości i świeżości. – podpowiada Magdalena Szadkowska, manager kolekcji KOMFORT – Choć przy zastosowaniu jaśniejszych odcieni możemy też rozświetlić ciemniejsze pomieszczenia. Wiele zależy od wymarzonej koncepcji, jaką chcemy zrealizować, aby nasz pokój opowiadał naszym potrzebom.
Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w obowiązujące trendy. Różnorodność wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów pozwalają na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w niepowtarzalnym stylu.

A to już wiesz?  Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy