Sypialnia

Modne lampy do dzięcięcego pokoju

Modne lampy do dzięcięcego pokoju

Oferta lamp dla dzieci jest bardzo szeroka ? lampy stojące, wiszące, niewielkie lampki na biurko czy też lampki nocne. Są one wykonywane z najróżniejszych materiałów ? od tworzyw sztucznych poprzez drewno i papier, aż po chromowany metal i szkło. Jednak, która z nich będzie najlepsza do pokoju naszej pociechy?

Oferta producentów lamp dla dzieci jest tak szeroka, że często trudno odnaleźć coś konkretnego. Jednocześnie w czasie zakupów nasuwa się wiele pytań. Oczywiście najważniejsze jest to, czy lampka dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka. Kolejne to: czy będzie pasowała do jego wystroju oraz czy wybrany model jest wykonany z bezpiecznych materiałów. Przy wyborze lampy musimy także wziąć pod uwagę czy będzie ona stała na podłodze, komodzie, biurku czy ma również pełnić funkcję lampki nocnej.
Oto nasze podpowiedzi, które sprawią, że wybór lampki stanie się o wiele łatwiejszy.
Przy wybieraniu oświetlenia trzeba podzielić pokój dziecka na kilka sfer i zwrócić wagę na wiek dziecka.

W pokoju dla noworodka przyda się:
? oświetlenie górne ? lampa wisząca z sufitu, która będzie stanowiła podstawowe źródło światła w pokoju;
? oświetlenie miejsca, w którym będą wykonywane czynności pielęgnacyjne np. przewijanie dziecka;
? lampka nocna;
? warto zastanowić się nad zamontowaniem specjalnych ściemniaczy, które znajdują się przy włączniku światła.

Takie rozwiązanie pozwala na regulowanie natężenia mocy światła. Jest to bardzo przydatne szczególnie w nocy, gdy chcemy sprawdzić czy maluch śpi. Innym rozwiązaniem może być zakup do wybranych punktów świetlnych żarówek o mniejszej mocy.
W pokoju dla przedszkolaka i dziecka w wieku szkolnym przyda się:
? oświetlenie górne ? przydatne w czasie zabawy i nauki;
? lampka nocna ? może być stojąca lub wisząca, najlepiej, aby miała klosz rozpraszający światło. Przy takiej lampce można czytać bajki na dobranoc, a jej światło nie jest na tyle silne by rozbudzić dziecko;
? lampka na biurko lub stolik ? przyda się w czasie odrabiania lekcji, szczególnie jeśli pokój malucha jest duży lub biurko stoi w zaciemnionym miejscu. Taka lampka powinna mieć regulowane ramię (możliwość regulacji wysokości i odchylenia żarówki);
? kinkiet ? podobnie jak w salonach czy jadalniach, tak i w dziecięcym pokoju kinkiet pełni głównie rolę dekoracyjną. Przy jego pomocy można wyeksponować jakieś konkretne miejsce ? obrazek, wnękę lub regał z książkami.

Oczywiście funkcjonalność i bezpieczeństwo lamp jest bardzo ważne, jednak nie można zapominać również o ich wyglądzie.
Do dziecięcego pokoju warto wybierać lampy wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Przykładem mogą być lampy firmy Lamps&Co ze sklepu www.babymama.pl, których podstawa wykonana jest z drewna, zaś abażury z bawełny. Do malowania drewna wykorzystywane są bezpieczne, ekologiczne farby. Klasyczna forma postawy przełamana jest żywymi kolorami oraz ciekawym designem abażurów. Pamiejtajmy, iż odpowiednio dobrane oświetlenie wpływa na dobre samopoczucie dziecka. Stwarza mu także optymalne warunki do zabawy, nauki i wypoczynku.
lamps_and_co_1

lamps_and_co_2

lamps_and_co_3

lamps_and_co_4

lamps_and_co_6

lamps_and_co_7

lamps_and_co_8

lamps_and_co_9

Ceny produktów polskiej marki Lamps&Co. dostępne w sklepie www.babymama.pl
Lampy stojące ? 299 pln
Lampy wiszące ? 279 pln
Abażury ? 160 pln

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy