Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Kolory świąt – gdy za oknem braknie śniegu

Śnieg to najbardziej wyczekiwany element świątecznej atmosfery. Zima potrafi być jednak kapryśna i coraz częściej święta Bożego Narodzenia nie rozpieszczają nas obfitością białego puchu. Sprawdzonym sposobem na brak śniegu za oknem jest

Śnieg to najbardziej wyczekiwany element świątecznej atmosfery. Zima potrafi być jednak kapryśna i coraz częściej święta Bożego Narodzenia nie rozpieszczają nas obfitością białego puchu. Sprawdzonym sposobem na brak śniegu za oknem jest wyczarowanie świąt? na oknie.

Adwent rozpoczyna czas radosnego oczekiwania na najbardziej rodzinne święta w roku, a czerwone mikołajowe czapki wyciągane przez najmłodszych 6 grudnia są znakiem, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W toku przedświątecznych porządków i gorączce zakupów nie może zabraknąć czasu na odpowiednie ozdobienie mieszkania, które uzupełni wyjątkową atmosferę. Wśród bożonarodzeniowych dekoracji w polskich domach ciągle bezkonkurencyjna jest bogato przystrojona choinka, a nieodłącznym elementem świątecznego stołu jest sianko i świece. Coraz częściej pojawiają się jednak inne świąteczne ozdoby: adwentowe świeczniki, oraz symboliczne odniesienia do zimy: oszronione gałązki, płatki śniegu i renifery.

Niezaprzeczalnie wyróżnikami Bożego Narodzenia są trzy podstawowe kolory: biel śniegu, zieleń choinki i czerwień gwiazdy betlejemskiej. Te trzy barwy przewijając się na różnych elementach dekoracyjnych tworzą znany od dzieciństwa świąteczny klimat. W ciemny grudniowy wieczór nie może jednak zabraknąć choinkowych lampek, które rozświetlą wnętrze. Przy eleganckich aranżacjach sprawdzą się jednokolorowe: żółte bądź białe,  a najmłodszych najbardziej ucieszą wielobarwne światełka.

Ozdoby wyciągane z czeluści szaf to świąteczny rytuał, obecnie jednak w zakresie bożonarodzeniowych dekoracji mamy dużo większe możliwości. Kiedy śnieg za oknem nie dopisze, zawsze możemy odgrodzić się od świata zewnętrznego roletą, która stanowi idealne tło dla świątecznych ozdób ? w zależności od wieku domowników mogą to być bałwanki, reniferki i Mikołaje dla najmłodszych (dzięki dekoratorowi Lotari można zaprojektować własną roletę ze specjalnym zimowym nadrukiem i przenieść  ulubione wzory także na tkaninę). Dla miłośników prostej elegancji idealnym pomysłem aranżacyjnym są rozjaśnione przez białe lampki, monochromatyczne kompozycje ze złotych i srebrnych gwiazdek.

Dzięki jednokolorowym roletom w eleganckich odcieniach np. bordo bądź butelkowa zieleń świąteczny stół uzyska odpowiednią oprawę, a domownicy będą mieli nie zakłócone niczym poczucie intymności i prywatności podczas tego niezwykle rodzinnego czasu ? świątecznie podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy