AGD

Jakich prac domowych najbardziej nie lubimy

Jakich prac domowych najbardziej nie lubimy – wyniki najnowszego raportu Pranie, zmywanie a może prasowanie? Czego najbardziej nie lubią Polacy? Marka Hotpoint – producent nowoczesnych

Jakich prac domowych najbardziej nie lubimy
– wyniki najnowszego raportu

Pranie, zmywanie a może prasowanie? Czego najbardziej nie lubią Polacy? Marka Hotpoint – producent nowoczesnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego – postanowiła to sprawdzić i zapytać o nasze najbardziej nielubiane obowiązki domowe .

Precz z myciem okien!
Marka Hotpoint na przełomie lipca i sierpnia przeprowadziła badanie, w którym zapytała Polaków za jakimi czynnościami domowymi najbardziej nie przepadają. Na pierwszym miejscu znalazło się mycie okien – aż 51% badanych wskazało ten obowiązek jako nielubiany. Blisko połowa ankietowanych nie lubi mycia i opróżniania lodówki (48%). W ścisłej czołówce znalazło się też prasowanie (46%). Na kolejnych miejscach plasuje się mycie podłogi (34%), porządki w szafach z ubraniami (32%), zmywanie (28%) oraz odkurzanie (23%). Co ciekawe gotowanie jako nielubianą czynność wskazał tylko co piąty ankietowany. Pranie znalazło się dopiero na 9. miejscu z wynikiem 16% – czynność tę wykonujemy głównie przy użyciu automatycznej pralki z różnymi funkcjami i zapewne dlatego nie jest to dla nas aż tak uciążliwe. Na przykład najnowsza pralka marki Hotpoint pozwala na pranie kolorowych i białych ubrań razem i posiada innowacyjny cykl usuwania plam, w trakcie którego eliminuje ponad 100 najbardziej uporczywych zabrudzeń już w 20◦.

Kobiety vs. Mężczyźni
Badanie pozwoliło też sprawdzić jak do domowych obowiązków podchodzą panie, a jak panowie. Pierwsze trzy miejsca są dla obu płci wspólne – najbardziej nielubianymi pracami domowymi pozostaje: mycie okien, mycie lodówki z jej opróżnianiem oraz prasowanie. Stopień niechęci do tych trzech czynności jest nieco większy u kobiet niż u mężczyzn. Na przykład, jeśli chodzi o mycie okien to nie przepada za tym obowiązkiem o 9% więcej pań w porównaniu do panów (55% do 46%). Mężczyźni za to wyrażają większą niechęć wobec wszystkich pozostałych prac domowych, które znalazły się poza podium. Co trzeci badany płci męskiej najbardziej nie lubi mycia podłogi, robienia porządków w szafach czy zmywania. Co ciekawe, o ile tylko 5% kobiet wskazało podlewanie kwiatów jako nielubiany obowiązek domowy, to w przypadku mężczyzn aż co czwarty ankietowany wskazał tę odpowiedź.

A to już wiesz?  Z pasji do kawy ? nowa linia ekspresów NIVONA

Kobiety częściej
Z badania wynika, że panie częściej niż panowie wykonują wszystkie nielubiane czynności. Największe dysproporcje dotyczą gotowania i prania. 88% pań przynajmniej 2-3 razy w tygodniu gotuje, podczas gdy wśród panów robi to jedynie 58%. Jeszcze mniej panów zajmuje się praniem (38% kontra 73% w przypadku pań). Znaczne różnice dotyczą też mycia podłogi, odkurzania i prasowania. Podczas gdy czynność tę prawie połowa pań wykonuje przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, w przypadku panów robi to co 4 ankietowany.

Dodatkowe informacje
Hotpoint to marka, która tworzy ergonomiczne, intuicyjne i bezpieczne sprzęty gospodarstwa domowego. Charakteryzuje je nowoczesny design, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Produkty wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem, łatwością obsługi oraz najwyższą jakością.

Marka Hotpoint stawia sobie za cel tworzenie unikatowych rozwiązań technologicznych. Zastosowana w sprzętach technologia High Definition, opiera się na zaawansowanych systemach, które usprawniają nasze codzienne życie. Na przykład piekarniki z systemem Dual Flow zapewniają równomierną dystrybucję ciepła wewnątrz urządzenia, co sprawia, że pieczenie staje się prostsze i szybsze. Natomiast lodówki z funkcją Active Oxygen pozwalają utrzymać świeżość produktów nawet przez 9 dni od dnia zakupu.

Nienaganna skuteczność połączona z najwyższej klasy designem – ta ambitna wizja stała się rzeczywistością, dzięki zapoczątkowanej w 1968 roku i wciąż kontynuowanej współpracy z japońskim architektem Makio Hasuike, świetnym interpretatorem emocji marki Hotpoint i projektantem m.in. lodówki czterodrzwiowej i pralki Aqualtis. Ta ostatnia oferowała programy dopasowane do wszystkich rodzajów ubrań i była owocem wielu lat studiów i badań w dziedzinie prania, wzmocnionych kreatywnością Hasuike.

Koncentracja marki na aspektach dbałości o bezpieczeństwo środowiska ma także ogromne znaczenie w procesie projektowania urządzeń, które zapewniają najwyższe standardy efektywności i niższe zużycie zasobów, co potwierdza znak Ecotech na pralkach, zmywarkach, pralko-suszarkach, lodówkach i piekarnikach. Jest on gwarancją zrównoważonego zużycia energii bez uszczerbku dla efektów działania każdego z urządzeń.

A to już wiesz?  Świąteczne gotowanie i oferta profesjonalnych sprzętów AGD i akcesoriów kuchennych

Innowacyjne podejście do każdego produktu to najważniejszy cel przyświecający marce Hotpoint. Jej produkty trafiają w potrzeby konsumentów, ponieważ stanowią idealne połączenie technologii, estetyki i oszczędności energii. Potwierdza to m.in. linia Luce, której motywem przewodnim jest połączenie szkła i stali. Gwarantuje to trwałość i wytrzymałość sprzętów, nadając im jednocześnie innowacyjny i elegancki wygląd.

Infografika_Jakich prac domowych nie lubimy

Nielubiane obowi_zki domowe (1)

Nielubiane obowi_zki domowe (2)

Hotpoint jest marką wchodzącą w skład Whirlpool Group.

Więcej informacji na stronie www.hotpoint.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy