Nie do szuflady

Gałka zawsze w modzie

07.12.2017 Jeśli ktoś przewidywał koniec gałek meblowych, odesłanych do lamusa przez nowoczesne, gładkie fronty meblowe pozbawione uchwytów, bardzo się mylił. Gałka nie jest zwykłym elementem

07.12.2017

Jeśli ktoś przewidywał koniec gałek meblowych, odesłanych do lamusa przez nowoczesne, gładkie fronty meblowe pozbawione uchwytów, bardzo się mylił. Gałka nie jest zwykłym elementem ułatwiającym otwieranie – to symbol i ozdoba. Wprawdzie niewielka, ale przykuwa uwagę, podkreśla charakter mebla, indywidualizuje go i dopełnia. I choć zmieniają się trendy – gałka nigdy nie straci swojej pozycji. Przecież „moda przemija, a styl pozostaje”.

Jak w modzie – niemal co sezon – pojawiają się nowości w zakresie form, kształtów i wybarwień uchwytów meblowych. Zachwycamy się modelami zdobionymi kryształkami Svarovskiego, by za chwilę podziwiać te wykonane z tworzywa sztucznego. Raz w modzie jest połyskująca stal – innym razem satynowa biel. A tymczasem subtelna, łagodna i delikatna linia klasycznych gałek meblowych jest zawsze piękna – niezależnie od aktualnych, szybko zmieniających się trendów – to propozycja dla tych, którzy cenią elegancję pozbawioną zbędnych ozdobników.

– Zwolenników klasycznych wzorów z pewnością zainteresuje nowość w naszej ofercie – gałka IMOLA. Jej oszczędna, prawie minimalistyczna forma i niewielki rozmiar sprawiają, że doskonale dopasowuje się do każdego stylu wnętrza, idealnie komponując się ze stylizowanymi drewnianymi frontami oraz nowoczesnymi unikolorami w wysokim połysku. Jej gustowna, smukła linia pięknie prezentować się będzie na meblach, które nie potrzebują wymyślnych ornamentów oraz wąskich szufladach, w których zwykły uchwyt zdominowałby front – poleca Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV. IMOLA dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych: chromie, satynie, aluminium i stali szczotkowanej.

Jeśli jednak chcemy wprowadzić do wnętrza trochę więcej charakteru, warto sięgnąć po kolejną nowość z portfolio firmy GTV – gałkę ROMA. To prawdziwa gratka dla miłośników eleganckiego minimalizmu oraz powierzchni wykończonych na wysoki połysk, doceniających piękno prostej formy połączonej z wysoką jakością wykonania. Wyrazista, geometryczna forma ROMY, przypominająca dwa połączone ze sobą ścięte stożki, sprawia, że gałka staje się czymś więcej niż tylko przedmiotem codziennego użytku. Mocno zarysowana linia i metaliczne wybarwienie nadają jej charakteru i wyrazistości. Równocześnie zaoblone końcówki i wydłużona część chwytowa sprawiają, że gałka jest ergonomiczna, wygodna i bezpieczna w użytkowani oraz miła w dotyku. ROMA idealnie współgrać będzie z nowoczesnymi meblami w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, ale może być również doskonałą ozdobą współczesnych mebli salonowych oraz eleganckich gabinetów i profesjonalnych pomieszczeń biurowych.

Planując aranżację wnętrza bierzemy pod uwagę nie tylko jego funkcję użytkową – projektujemy je z ogromną dbałości o szczegóły. W praktyce często okazuje się, że nawet tak niewielki detal jak gałka meblowa może wpłynąć na odbiór całego wnętrza. Dobierając ją powinniśmy uwzględnić nie tylko rodzaj mebla i jego kolor, ale i styl całego pomieszczenia. Warto sięgnąć po klasyczne gałki meblowe: pękatą BERGAMO, smukłą TERNI czy delikatną UDINE – i wybrać kształt idealny do naszych założeń, obdarzając meble elegancją i wyrafinowaniem lub bardziej zdecydowanym, wyrazistym stylem. Bogaty wybór i możliwości aranżacyjne zwiększa dodatkowo szeroka paleta wybarwień, w jakiej dostępne są wszystkie trzy serie: efektowny chrom, klasyczna satyna, chłodne aluminium, nowoczesny inox, elegancki czarny chrom oraz subtelna biel. Dodatkowo TERNI dostępna jest w kolorze szczotkowanego mosiądzu.

Dopasowanie gałki do frontu, kiedy do dyspozycji mamy jedynie katalog czy pakiet zdjęć, może sprawić niemały problem – to, co zobaczymy na fotografii, choć na pierwszy rzut oka idealne, w zestawieniu z konkretnym meblem może okazać się zupełnie nietrafione. Dlatego warto skorzystać z darmowej aplikacji INTIARO do aranżowania uchwytów online. Jej mechanizm działania jest niezwykle prosty – wystarczy sparować go z naklejanym na froncie mebla markerem, skierować kamerę urządzenia na marker i zobaczyć, jak wybrany uchwyt prezentuje się na froncie mebla. Wybrany model można dowolnie obracać, powiększać, a nawet porównywać z innymi, sprawdzając, które rozwiązanie zagwarantuje niepowtarzalny i intrygujący efekt. Wszystko w służbie wygody i zadowolenia z dobrze podjętej decyzji – w kompozycji idealnej nie ma bowiem miejsca na błędy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy