Nie do szuflady Wiadomości branżowe

Bociany z Łasku mają swój ?PESEL?

Od wczesnej wiosny można śledzić los młodych bocianów, które przyszły na świat w podglądanym przez ATLAS gnieździe w Łasku. Podlotki właśnie zaobrączkowano, aby można było śledzić ich dalsze losy i szlaki migracji. Nadawana 24 godziny na dobę relacja online jest elementem edukacyjnego programu ekologicznego „Łaskie bociany” – jednym z jego głównych partnerów jest wspomniany producent chemii budowlanej, znany ze swojej sympatii do tych ptaków.

Obecnie młode podrosły już na tyle, że stało się możliwe ich zaobrączkowanie i nadanie sygnatur. Umożliwi to ornitologom dalszą pracę i lepsze poznanie zwyczajów zwierząt. Do numerów na obrączkach przypisano imiona: Atlassia, Grawisław i Monterek. Wybrano je na drodze konkursu zorganizowanego na łamach magazynu ATLAS Fachowca i wybrane przez fanów na profilu Facebook Pozytywny ATLAS Polski.

Obrączkowania dokonał ornitolog Tomasz Iciek. Przy okazji przeprowadzono prace porządkowe – gniazdo zostało oczyszczone z drobnych zanieczyszczeń naniesionych przez samych gospodarzy. Bociany jeszcze nigdzie się nie wybierają. Opuszczą łaskie gniazdo najpewniej dopiero na koniec sierpnia lub na początku września.

Teraz pozostaje życzyć Atlassii, Grawisławowi i Monterkowi wysokich lotów i nabrania sił przed jesienną wyprawą!

Relacja z gniazda:

https://www.facebook.com/pozytywnyatlaspolski

http://bociany.lask.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #canie   #czone   #Dlatego Deante   #dza   #jej   #ndash   #nie   #proeco   #wno   #wod   #ycie