Budownictwo

Bezpieczne nawierzchnie i produkty gumowe

Informacja prasowa
Warszawa, 2 grudnia 2015

Bezpieczne nawierzchnie i produkty gumowe –
marka Rubtiler poszerza portfolio

Z końcem roku polski producent ekologicznego granulatu gumowego – Rubtiler poszerza swoją ofertę. W portfolio marki znalazły się bezpieczne nawierzchnie sportowe, elementy wyposażenia ogrodowego czy maty hodowlane. Wszystko z wysokiej jakości ekologicznych surowców, powstałych w procesie recyklingu opon w nowoczesnej fabryce w Sławnie.

Szacuje się, że w Polsce powstaje ponad 200 tysięcy ton odpadów gumowych. Dyrektywy unijne zakazujące składowania opon wymuszają rozwój metod wtórnego ich zagospodarowania. Marka Rubtiler to producent ekologicznego granulatu składającego się w 99% ze zużytych opon ciężarowych. Surowiec jest w 99,9% wolny od zanieczyszczeń stalą i tekstyliami i stanowi bazę surowcową do produktów wykorzystywanych między innymi w budownictwie czy aranżacji przestrzeni.

Po pierwsze: bezpieczeństwo
Granulat gumowy to materiał stwarzający ogromne możliwości wytwórcze – stosowany jest między innymi jako dodatek lub główny surowiec przy produkcji bezpiecznych nawierzchni dla placów zabaw czy obiektów sportowych. W ofercie marki znajdują się płyty i puzzle gumowe w różnych rozmiarach i kolorach. Wykonane z gum SBR i EPDM nawierzchnie są odporne na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych, ale przede wszystkim posiadają właściwości amortyzujące. Minimalizują ryzyko wystąpienia urazów kostno-stawowych i tworzą przestrzeń bezpieczną dla dziecka. Z myślą o najmłodszych powstały kolorowe płyty z obrazkami i cyframi. Uzupełnieniem oferty są elementy małej architektury: donice, kostka, stopnie, krawężniki, słupki palisadowe czy elementy do parkouru. Niezwykle prosty montaż sprawia, że gumowe wyposażenie doskonale nadaje się do samodzielnej aranżacji ogrodu czy przydomowej przestrzeni bezpiecznej dla dzieci.

Wszechstronne zastosowanie
Płyty gumowe to nie tylko bezpieczna nawierzchnia dla placów zabaw czy siłowni. Doskonale sprawdzają się również jako wyposażenie stajni i zagród. W ofercie marki Rubtiler znajdują się elementy do wygrodzeń oraz łatwe w utrzymaniu maty hodowlane. Materiał szybko odprowadza wilgoć, posiada właściwości antypoślizgowe i pozwala na oszczędność ściółki. Ponadto w ofercie marki znajdują się płyty ze sztuczną trawą, które można zastosować na tarasach, balkonach oraz boiskach sportowych. Również świetnie wyglądają w zestawieniu z płytami betonowymi. Produkty z portfolio Rubtilera posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA. Oprócz gotowych produktów marka sprzedaje również granulat gumowy oraz paliwo alternatywne powstałe ze zużytych opon.

Przede wszystkim ekologia
Marka Rubtiler pojawiła się na polskim rynku w 2013 roku. Produkcja ekologicznego granulatu gumowego odbywa się we własnej fabryce recyklingowej w Sławnie. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany z myślą o poszanowaniu środowiska i w taki sam sposób zaplanowano funkcjonowanie fabryki. Energooszczędny park maszynowy o wysokiej wydajności umożliwia wykorzystanie innowacyjnej i ekologicznej technologii wielostopniowego recyklingu zużytych opon – mówi Mariusz Filochowski, wiceprezes zarządu firmy Vinderen – właściciela marki Rubtiler. Zastosowane w projekcie produkty i technologie wymagają prowadzenia prac naukowych. W tym celu firma Vinderen utworzyła własny dział badawczo-rozwojowy. Pozwala to na dalsze udoskonalanie i rozwijanie nowych produktów w celu dostosowania ich do szybko zmieniających się wymagań rynku. Doskonale wyposażone laboratorium umożliwia jeszcze efektywniejszą redukcję szkodliwego wpływu gumowych odpadów na środowisko.

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki CERAMSTIC, chemii budowlanej ROTBERG oraz bezpiecznych, ekologicznych nawierzchni gumowych RUBTILER. Na dziesięciolecie istnienia firmy w 2013 r., do portfolio jej marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy